Oferta operatorów sieci komórkowych – co, gdzie i za ile

Operatorzy sieci komórkowych cały czas walczą o klienta. Nawet jeśli na pozór wydaje się, że ich oferty nie różnią się zbyt mocno, warto zwrócić uwagę na dodatkowe bonusy, których jest coraz więcej.

2018-10-12 14:46:49

Orange Polska

W Orange Polska klienci z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw mogą wybrać Ofertę dla Firm (jeśli potrzebują głównie usługi głosowe) lub pakiet Orange Love dla Firm, łączący w sobie usługi mobilne oraz internet światłowodowy Orange.

Oferta dla Firm to aktualna promocja, która pozwala na zakup kart SIM w ofercie głosowej w preferencyjnej cenie. Numer główny za 34,99 zł/mies. + VAT, a kolejne, dodatkowe numery za 19,99 zł + VAT.

W ramach Oferty dla Firm proponowany jest jeden plan taryfowy:

  • nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich krajowych operatorów sieci komórkowych i stacjonarnych oraz w roamingu Unii Europejskiej,
  • nielimitowane wiadomości SMS i MMS do wszystkich krajowych operatorów sieci komórkowych oraz w roamingu Unii Europejskiej,
  • pakiet internetowy 10 GB na terenie Polski, z czego 2,78 GB można wykorzystać w roamingu Unii Europejskiej.

Dodatkowo Plan Dla Firm można poszerzyć o jeden z dwóch Multipaków XL lub XXL i zyskać m.in. pakiety na połączenia międzynarodowe oraz minuty w roamingu poza Unią Europejską.

Zakres dostępnych usług

 

  Dla Firm 

 34,99 zł/mies. +   VAT

 Dla Firm z   Multipakiem XL

 44,99 zł/mies. +   VAT

 Dla Firm z   Multipakiem XXL

 64,99 zł/mies. +   VAT

Połączenia, SMS, MMS w kraju i w UE

bez limitu

bez limitu

bez limitu

Internet w kraju

10 GB

20 GB

20 GB

Internet w UE

2,78 GB

3,39 GB

4,63 GB

Minuty/SMS/MMS na połączenia wychodzące do UE, USA i Kanady

zgodnie z cennikiem

250

bez limitu

Minuty/SMS/MMS na połączenia w roamingu w wybranych krajach (Białoruś, Chiny, Izrael, Kanada, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, USA).

zgodnie z cennikiem

zgodnie z cennikiem

200

 

Warto zwrócić uwagę, że:

  • Orange dla klientów przenoszących numer z innej sieci oferuje sześć miesięcy bez opłat.
  • Klienci przedłużający umowę mogą liczyć na korzystniejsze warunki – oferta przedstawiana jest indywidualnie w momencie uprawnienia numeru do przedłużenia, dlatego warto zawsze o to zapytać.
  • W ramach kolejnej karty za 19,99 zł klient może dobrać również kartę do internetu mobilnego z pakietem 30 GB.

W ramach oferty Orange Love dla Firm operator oferuje natomiast dwa plany bez limitu w cenie jednego za 28,78 zł + VAT/mies. Możliwe są też dwa plany bez limitu w cenie jednego 28,78 zł + VAT/mies. w pakiecie z szybkim internetem za 32,51 zł + VAT/mies. przez 12 miesięcy (potem 56,90 zł +VAT/mies.) Koszt pakietu to 85,68 zł + VAT/mies.

Operator oferuje przedsiębiorcom także wiele rozwiązań dodatkowych. Jest to między innymi aplikacja MDM, która zabezpiecza dane firmowe na urządzeniach mobilnych, Orange Smart Care, czyli specjalna ochrona smartfonu, nie tylko w zakresie wyświetlacza, ale również obudowy, aparatu. Orange oferuje także wsparcie informatyczne i pomoc techniczną (IT dla Firm), tj. instalację oprogramowania, konsultacje specjalisty oraz naprawę lub wymianę obudowy urządzenia. W pakiecie Orange Office można również skorzystać z usługi projektowania stron internetowych.

Wśród proponowanych MSP rozwiązań znajdują się także usługi związane E-płatnościami. SumUp to pierwszy na rynku mobilny terminal płatniczy bez abonamentu. Należy kupić urządzenie na raty w Orange, zainstalować darmową aplikację na swój telefon, zarejestrować się i można przyjmować płatności kartami w firmie.

Kolejną usługą jest e-Service, czyli oferty darmowego terminala firmy e-Service w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Może z niej skorzystać klient, który przez ostatnie 12 miesięcy nie przyjmował płatności kartami. Dodatkowo nie zapłaci prowizji od transakcji przez kolejny rok.

Orange Polska ma także ofertę przygotowaną dla młodych, startujących w biznesie przedsiębiorców. Program Orange Fab to jeden z pierwszych akceleratorów start-upów na polskim rynku. Wszyscy uczestnicy programu Orange Fab mogą liczyć na dostęp do infrastruktury operatora, bezpośredni kontakt z inwestorami, mentorami i ekspertami Orange Polska, a także z ekosystemem start-upowym w Polsce. Finalna forma współpracy zależy od potrzeb start-upu oraz Orange i jest indywidualnie uzgadniana. Dotychczas do programu zgłosiło się ponad 700 polskich start-upów, 31 przeszło lub jest w fazie testów, a osiem zostało komercyjnie wdrożonych. Są to m.in. chatbot do komunikacji z klientem przez Messenger, system miejskiego inteligentnego oświetlenia czy platforma do nauki angielskiego online.

T-Mobile Polska

T-Mobile Polska w kwietniu 2018 r. wprowadziło ofertę MagentaBIZNES. Składa się ona z kilku prostych pakietów. Klienci do wyboru mają trzy opcje oferty, w których znajdą nielimitowany internet mobilny – działający z prędkościami do 20 Mb/s lub do 60 Mb/s.

Co ważne w pakietach M, L i VIP nie ma ograniczeń, pakietów gigabajtów czy gwiazdek, a maksymalna prędkość transmisji danych jest dostępna bez względu na zużycie danych czy liczbę kart SIM korzystających z jednego konta. Kiedy firma zdecyduje się na odpowiedni wariant internetu, zawsze otrzymuje w zestawie dwie karty SIM. Jedna z nich jest kartą internetową, która umożliwia dostęp do sieci – umieszczona np. w routerze pozwoli na korzystanie z usług sieciowych w biurze. Natomiast druga karta odpowiada za nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y.

Wszystkie kolejne dokupione karty SIM będą korzystały z identycznych usług – nielimitowanych rozmów, SMS-ów, MMS-ów i internetu dla całej firmy. Tym samym T-Mobile zlikwidował podział panujący do tej pory na rynku na usługi głosowe i dostęp do internetu, każdą kartę można bowiem umieścić nie tylko w smartfonie, lecz także w routerze, laptopie lub innym urządzeniu, zapewniając dostęp do sieci.

Atutem MagentaBIZNES dla przedsiębiorców jest elastyczność. Jeżeli w firmie przybędzie pracowników, w każdym momencie można zdecydować się na dokupienie kolejnych kart SIM z usługami głosowymi oraz współdzielonym dostępem do sieci. Jeżeli zaś po siedmiu miesiącach okaże się, że dana karta jest już niepotrzebna, przedsiębiorca zapłaci za nią jedynie 1 zł netto miesięcznie. Elastyczne są również raty za sprzęt – smartfon czy router. Klient dobierze go wtedy, gdy jest on potrzebny, a wysokość płatności za miesiąc będzie uzależniona od jego preferencji – mówi Daniel Łopata, dyrektor Departamentu Sprzedaży SOHO/SMB w T-Mobile Polska.

Wśród usług dodatkowych w ofercie T-Mobile przedsiębiorcy znajdą m.in. aplikację Księgowość Online, która pozwala małej firmie samodzielnie prowadzić księgowość czy wystawić fakturę. Warto zwrócić także uwagę na Zdalny IT Serwis, w ramach którego można liczyć na pomoc w skonfigurowaniu poczty czy routera lub wsparcie w przypadku problemów z aktualizacją oprogramowania (wszystko to dzięki możliwości udostępnienia zdalnego dostępu do komputera). Pomocny może okazać się także pakiet Office 365, oferujący m.in. profesjonalną pocztę biznesową czy aplikację Bookings do rezerwacji wizyt.

PLAY

W nowej ofercie PLAY warto zwrócić uwagę na Biznes Box Ultra. W jej ramach klienci otrzymują nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także internet. To oferta dla klientów, którzy regularnie korzystają z internetu. 20 GB co miesiąc pozwala na swobodny dostęp do szybkiego internetu do końca okresu rozliczeniowego, bez obawy o jego zwolnienie.

Dodatkowo klienci otrzymują bezpłatnie kartę SIM do routera z nielimitowanym internetem do biura. Nie trzeba się martwić o skończenie pakietu – miesięcznie do dyspozycji jest aż 200 GB internetu w pełnej prędkości.

Ceny zaczynają się od 50 zł netto za jedną kartę do telefonu i kartę do routera. Przy dwóch kartach do telefonu abonament wynosi 75 zł, a przy trzech 100 zł. Za kolejne pięć kart klient płaci po 20 zł, a za dziewiątą i każdą kolejną kartę – po 15 zł. Telefon stacjonarny z nielimitowanymi rozmowami można dokupić za 12,20 zł netto miesięcznie.

Biznes BOX ULTRA

 

Jedna karta SIM + karta SIM do routera

50 zł

Dwie karty SIM + karta SIM do routera

60 zł

(przy przeniesieniu min. jednego numeru)

Trzy karty SIM + karta SIM do routera

50 zł

(przy przeniesieniu min. jednego numeru)

Rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci

Nielimitowane

Internet ULTRA w smartfonie

Nielimitowany z pełną prędkością do 20 GB, później 1 Mb/s

Rozmowy, SMS-y, MMS-y w roamingu UE

Nielimitowane

Internet w smartfonie w roamingu UE

Pakiet bez dodatkowych opłat

Internet ULTRA do biura

Nielimitowany z pełną prędkością do 200 GB, później 1 Mb/s

Oplata za kolejne SIM, maks. 29 kart SIM

 

 

20 zł za każdą kartę SIM od 4 do 8

15 zł za każdą kartę SIM od 9 do 29

Muzyka, filmy, seriale

Showmax – 3 mies. za 0 zł, później 16,18 zł, Tidal – 25 mies. za 0 zł, później 16,25 zł

Dla klientów mniej korzystających z internetu przygotowano taryfę Standard dla Firm. Można w niej korzystać z nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów oraz pakietu internetowego z limitem 15 GB. Abonament za jedną kartę do telefonu wynosi 35 zł netto, za dwie 60 zł, a za trzy – 85 zł. Za kolejne pięć kart klient zapłaci po 18 zł, a za dziewiątą i każdą kolejną kartę – 12 zł.

Dla klientów posiadających więcej niż 29 kart SIM przygotowywane są oferty dopasowane do potrzeb i profilu przedsiębiorcy, dlatego warto pamiętać, by w takim przypadku zapytać o indywidualne warunki.

Klienci przenoszący numer mają szansę otrzymać niższy abonament w ofercie BIZNES BOX ULTRA. Dwie karty do telefonu kosztują 60 zł, a trzy – 90 zł.

Osoby przedłużające umowę mogą liczyć na atrakcyjniejsze ceny telefonów czy dodatkowe, bezpłatne pakiety internetu.

Standard Oferta dla firm

 

Jedna karta SIM

35 zł

Dwie karty SIM

60 zł

Trzy karty SIM

85 zł

Rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych

Nielimitowane

Internet w smartfonie

15 GB na każdą kartę SIM

Rozmowy, SMS-y, MMS-y w roamingu UE

Nielimitowane

Internet w smartfonie w roamingu UE

Pakiet bez dodatkowych opłat

Oplata za kolejne SIM, maks. 29 kart SIM

-

18 zł za każdą kartę SIM od 4 do 8

12 zł za każdą kartę SIM od 9 do 29

W zakresie usług dodatkowych Play dla Firm oferuje m.in.: Ochronę Wyświetlacza, Wirtualną Centralę, Ochronę Internetu, a także usługi rozrywkowe – nielimitowany dostęp do muzyki, filmów i seriali.

PLUS

W ofercie PLUS-a dla firm warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną dla tych, którzy mają abonament na 40 zł/mies. + VAT lub 50 zł/mies. + VAT. Mogą oni liczyć na to, że kolejne karty dostaną za 50% ceny w dowolnym momencie.

Przykładowo w ramach pakietu 40 zł/mies. + VAT (49,20 zł z VAT) można liczyć na:

  • nielimitowany internet z prędkością do 12 GB, potem obniżenie do 1 Mb/s,
  • roaming w UE,
  • pakiet połączeń międzynarodowych – 120 minut za darmo,
  • kolejna karta SIM 50% taniej, a więc 20 zł/mies. + VAT (24,60 zł z VAT).

PLUS również oferuje wiele dodatkowych usług dla biznesu, takich jak: Symetryczny Internet, kolokację serwerów, możliwość zakupu energii i gazu, serwis urządzeń, wirtualne centralki telefoniczne.

Virgin Mobile Polska

Virgin Mobile Polska deklaruje, że obecnie oferuje najtańszy abonament dla firm niezależnie od wielkości czy skali działania przedsiębiorstwa. Pierwszy numer kosztuje regularną cenę, a na kolejne, które zostaną przyłączone do grupy, przedsiębiorca otrzyma 50% zniżki. Aby ułatwić firmom zadanie, każdy z nich może za pośrednictwem swojego konta odłączać i przyłączać nowe numery. Istnieje także możliwość posiadania jednego numeru firmowego. Wówczas można do niego wybrać jeden z trzech dostępnych planów.

Abonament dla jednej karty SIM

Plan 1_24M

Plan 2_24M

Plan 3_24M

15,45 zł/mies. +VAT

19 zł/mies. brutto

23,58 zł/mies. +VAT

29 zł/mies. brutto

31,71 zł/mies. +VAT

39 zł/mies. brutto

Minuty bez limitu do wszystkich sieci

Minuty bez limitu do wszystkich sieci i na stacjonarne

Minuty bez limitu do wszystkich sieci i na stacjonarne

SMS-y bez limitu

SMS-y, MMS-y bez limitu

SMS-y, MMS-y bez limitu

9 GB internetu, w tym 1,23 GB w roamingu w UE

20 GB internetu, w tym 1,87 GB w roamingu w UE

30 GB internetu, w tym 2,52 GB w roamingu w UE

Abonament dla kilku kart SIM, na kolejny numer 50% zniżki

Plan 2_24M

11,97 zł/mies. + VAT

14,50 zł/mies. brutto

Minuty bez limitu do wszystkich sieci i na stacjonarne

SMS-y i MMS-y bez limitu

20 GB internetu, w tym 1,87 GB w roamingu w UE

Klienci, którzy korzystali z oferty firmowej przed kwietniem 2018 r., mogą korzystać jeszcze z umów bezterminowych. Wszyscy, którzy chcą skorzystać z oferty dla firm teraz, mogą to zrobić, podpisując umowę na 24 miesiące. Otrzymują przy tym dodatkowe korzyści w postaci większej liczby GB internetu. Klienci, którzy podpiszą umowę na 24 miesiące, otrzymają dodatkowo transfer danych w roamingu UE.

Virgin dla firm oferuje również możliwość dokupienia pakietów medycznych LUX MED. W ramach pakietów dostępne są wizyty u specjalistów, badania oraz zabiegi ambulatoryjne. Dodatkowo w pakietach extra oraz premium istnieje możliwość zakupu pakietu dla siebie oraz bliskich osób.

Dorota Siudowska-Mieszkowska

ZNAJDŹ NAS: