Brak wyników

Mobilność

15 października 2018

NR 3 (Wrzesień 2018)

Audyt – sposób na jeszcze prostsze zarządzanie firmą. Kontrolujesz – optymalizujesz – zyskujesz!

0 718

Przedsiębiorcy często kojarzą audyt z obszarem finansów. Traktują go jako obligatoryjną czynność weryfikującą prawidłowość rozliczeń oraz sprawozdań finansowych spółek prawa handlowego. Jednak na przestrzeni lat audyt nabrał większego znaczenia i obecnie dotyczy wielu obszarów w zarządzanej przez nas firmie. To skuteczne narzędzie biznesowe, które ułatwia pracę, zwiększa zysk i bezpieczeństwo.

Audyt zwiększa zysk

Dzięki szeroko rozumianym czynnościom audytowym, przeprowadzanym przez niezależne firmy, przedsiębiorca otrzymuje rzetelną wiedzę i rekomendacje. Zadaniem audytu jest zbadanie obszarów pod względem prawidłowości danych, określonych standardów czy obowiązujących przepisów i procedur istniejących w danym przedsiębiorstwie. Dzięki audytowi przedsiębiorca wie, które obszary firmy, procesy, systemy czy projekty wymagają udoskonalenia, aby w najbliższej przyszłości przyniosły większy zysk i dynamicznie przyspieszyły rozwój organizacji. 

Jakie procesy udoskonalamy?

Różnorodność i specyfika audytów skierowana jest zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw, bez względu na to, w jakiej branży działają. Najczęściej jednak weryfikacja czy udoskonalenie procesów dotyczy:

  • stanów magazynowych,
  • stoków dilerskich,
  • procedur handlowych,
  • standardów sieci,
  • parku demo,
  • działań marketingowych,
  • napraw gwarancyjnych
  • napraw serwisowych.

Innowacyjny audyt to czynność, która optymalizuje i udoskonala prowadzenie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Pierwszy krok – czyszczenie portfela wierzytelności

Pierwszą czynnością audytową, jednocześnie jedną z najważniejszych, która optymalizuje i porządkuje finanse firmy, jest audyt należności przedsiębiorstwa, realizowany w ramach usługi Twoje Bezpieczne Należności. 

Nasze wsparcie w zarządzaniu należnościami rozpoczynamy od audytu wszystkich wierzytelności przedsiębiorstwa. Na jego podstawie dobieramy konkretne czynności i przypisujemy je do każdego etapu dochodzenia, tak, aby w jak najkrótszym czasie uzyskać efekt, czyli spłatę. Czynności te nazywamy „czyszczeniem portfela wierzytelności” klientów. Co ważne, optymalizując proces oraz wdrażając rekomendacje, przygotowujemy również odpowiednie wzory dokumentów, niezbędne do zawierania nowych transakcji, umów czy kontraktów. Nowy dokument maksymalnie zabezpiecza współpracę i interesy przedsiębiorcy.

Po tak przeprowadzonej optymalizacji nasz klient ma poukładany temat terminowego spływu należności, który systematycznie wspiera prosprzedażowy monitoring płatności.

Audyt – idealne rozwiązanie w biznesie rozproszonym

Chcemy również zwrócić uwagę...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy