Brak wyników

Mobilność

12 października 2018

NR 1 (Luty 2018)

BMW Serii 5 Touring – funkcjonalna limuzyna o szlachetnych rysach

0 585

Seria 5 to model z tradycjami, reprezentujący wyższy segment premium dzięki dostojnej i stonowanej linii nadwozia. Atletyczna limuzyna skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, osób ceniących sobie biznesowy styl, dbałość o detale i wysmakowane technologicznie konstrukcje. Auto o niedrapieżnej stylistyce budzi respekt na drodze, ale dzięki charakterystycznym dla BMW rysom cały czas wywołuje emocje.

Dynamicznie zarysowane światła wyostrzają linię nadwozia. Ta ostatnia zwieńczona jest automatyczną klapą bagażnika, który zmieści 570 l bagażu, a po złożeniu kanap w systemie 40 : 20 : 40 jest w stanie stworzyć przestrzeń o imponującej kubaturze transportowej dla aut tego segmentu: 1700 l.

Na pokładzie znajdziemy szereg najnowocześniejszych produktów wprost przeszczepionych z flagowej Serii 7 lub opracowanych specjalnie pod nowego reprezentanta szlachetnej linii Serii 5. Mowa tutaj o sterowaniu gestami, dotykowym ekranie centralnego sterowania systemami pokładowymi czy BMW Personal Copilocie, wszechstronnym pomocniku kierowcy, który czuwa nad bezpieczeństwem i umożliwia zautomatyzowaną jazdę w określonych warunkach. Kamera cofania z widokiem 360° i 3D jest na liście must have każdego wymagającego klienta BMW. Co więcej, już w Serii 5 dostępne jest automatyczne wyjeżdżanie z miejsca parkingowego za pomogą multimedialnego kluczyka, z poziomu którego można również sterować systemem wentylacji, sprawdzić stan paliwa oraz zweryfikować, czy pojazd został odpowiednio zamknięty i zabezpieczony.

Wnętrze zostało zaprojektowane i wykonane w sposób dający każdej z podróżujących osób spokój, wyciszenie i zapewniający wysokiej klasy komfort. Pozycja za kierownicą jest prawdziwym centrum dowodzenia. Wirtualny kokpit z elementami tradycyjnych obrysowań zegarów pięknie łączy tradycję z wyczekiwaną przez większość klientów nowoczesnością. Przyrządy zostały zaprogramowane z charakterystyczną dla BMW dbałością o to, aby technologia i projekt wybiegały o krok przed potrzeby kierowcy i podsuwały mu gotowe rozwiązania. Cechą najnowszych modeli BMW jest także to, że przyciski oraz wyświetlacze obudowane są w piękny, tradycyjny sposób: drewno, tworzywa 
czy skóry. 

BMW ConnectedDrive najnowszej generacji jest wprost przeniesieniem Twojego biura do limuzyny w zakresie i stopniu, w jakim to zdefiniujesz. Przeniesiesz swój kalendarz, książkę adresową i telefoniczną, a do tego skorzy...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy