Brak wyników

Mobilność

12 października 2018

NR 1 (Luty 2018)

BMW Serii 6 GT – sprinter w szytym na miarę fraku

0 630

Próba zrobienia przez kolegów z Monachium dostojnego krążownika ze sportowego coupé nie do końca do mnie przemawia. Jest to jednak kwestia gustu, o którym oficjalnie się nie dyskutuje. Ja jednak postaram się przybliżyć Wam koncept designerów, który na pierwszy rzut oka może budzić zdziwienie.

BMW Serii 6 GT z przodu manifestuje silną, ciężką i budzącą respekt estetykę Serii 5 i 7. Mocno zarysowana chromowana atrapa chłodnicy, której ożebrowanie otwiera lub zamyka się w zależności od zapotrzebowania silnika na chłodzenie, twardo zarysowana linia świateł i wielka maska przykrywająca cztero- lub sześciocylindrowe jednostki napędowe, generujące 258 lub 340 KM (benzyna), wskazują, że mamy do czynienia z rasowym przedstawicielem wagi ciężkiej segmentu premium. Na rynku niebawem pojawią się odmiany 620 oraz 650. Wysuwający się z tyłu spojler gwarantuje trzymanie tylnej osi do drogi przy bardziej sportowym charakterze podróży, a światła BMW Adaptive LED rozdzierają mrok nawet na 600 m przed pojazdem, gwarantując krystaliczną wizję toru jazdy.

Wewnątrz znajdziemy właściwą dla BMW interpretację luksusu podróżowania. Pokładowy system inforozrywki połączony jest z dwoma monitorami skierowanymi w stronę pasażerów podróżujących w drugim rzędzie siedzeń, dekoder telewizyjny oraz rozbudowane możliwości systemu audio pozwalają doświadczać komfortu w bardzo wielu formach. Prawdziwa jakość zaczyna się tam, gdzie dla konkurencji kończy się paleta oczywistych rozwiązań; pod tym kątem BMW zawsze wyznaczało trendy, a zdefiniowane normy stanowiły dla bawarskich konstruktorów jedynie bazę do dalszych działań. Wskaźnikiem tych działań jest nastrojowe oświetlenie ambientowe wnętrza, dostępne w jedenastu odcieniach, piękny panoramiczny dach, taflą szkła pokrywający prawie cały sufit, oraz pakiet Ambient Air sprawiający, że w Twoim BMW unosić się będzie lekki zapach amazońskiej puszczy po świeżym deszczu lub wiatru pustyni zgarniającego po drodze oddech pięknych egzotycznych kwiatów. Uzupełnieniem wnętrza idealnego może być zestaw audio Bowers & Wilkins Diamond Surround System z dyskretnym podświetlaniem głośników, który czystością...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy