Brak wyników

Aktualności

13 lutego 2019

66% więcej odczytanych dokumentów w 2018 roku.
Branża księgowa zmierza ku digitalizacji i cyfryzacji

0 588

Krakowska firma BrainSHARE IT, producent systemu SaldeoSMART wspierającego nowoczesną księgowość, potwierdza trend związany z cyfryzacją usług księgowych w biurach rachunkowych oraz małych i średnich przedsiębiorstwach. Tylko w 2018 roku program przetworzył elektronicznie aż 12,5 mln dokumentów. Spółka zyskała także aż o 22% nowych klientów więcej niż w roku 2017.

Rośnie liczba przedsiębiorstw, które coraz chętniej korzystają z dóbr innowacyjnych rozwiązań cyfrowych usprawniających odczytywanie i obieg dokumentów. BrainSHARE IT przeanalizowała ostatni rok swojej działalności i potwierdza, że usługi online stają się powoli standardem rynkowym również w branży księgowości. Tylko w minionym roku użytkownicy SaldeoSMART wystawili o ponad 100% więcej faktur sprzedażowych (636 tys.) niż w 2017 r., znacząco wzrosła również liczba rozliczeń księgowych wysyłanych do klientów biur rachunkowych - o 87% w porównaniu z rokiem poprzednim (blisko 55 tys.).

 

Schyłek ery papieru i usług stacjonarnych

Przeanalizowane dane wskazują także na istotny wzrost popytu na usługi gwarantujące zdalną komunikację między biurem rachunkowym a jego klientami. W ubiegłym roku Pakiet Komunikacja z Klientem wybrało aż 150% więcej podmiotów niż w roku 2017. Korzyści z cyfryzacji coraz częściej dostrzegają także firmy z sektora MŚP - widać rosnący udział klientów firmowych, gdyż dla małych i średnich przedsiębiorstw wzrost sprzedanych Pakietów Odczytywania Dokumentów w 2018 wynosi ponad 150%, a wzrost liczby sprzedanych Pakietów dla obu typów klientów (z uwzględnieniem biur rachunkowych) kształtuje się na poziomie 55% w porównaniu z 2017 r.

- Poza automatyzacją procesów wprowadzania i księgowania dokumentów wyraźnie zwiększa się także zainteresowanie elektronicznym obiegiem dokumentów. Sumarycznie wzrost użytkowników Pakietu Obiegu Dokumentów na koniec 2018 roku był wyższy o 64% w porównaniu z końcem 2017 r. Widoczne jest tu zwłaszcza zwiększenie liczby użytkowników wśród firm, gdyż w tym segmencie wzrost był na poziomie 89% - tłumaczy Edyta Wojtas, wiceprezes zarządu i analityk biznesowy w BrainSHARE IT.

 

Chmura nok

...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy