Dołącz do czytelników
Brak wyników

Human resources

14 października 2018

NR 3 (Wrzesień 2018)

Efektywne planowanie delegacji

0 130

Spotkanie międzynarodowego zespołu w Nowym Jorku, konferencja w Madrycie czy wyjazd do centrali w Monachium? Podróże biznesowe to codzienność polskich menedżerów, lecz niekiedy także prawdziwe wyzwanie logistyczne. 

Planując wyjazd służbowy – zarówno ten zagraniczny, jak i krajowy – przede wszystkim bierze się pod uwagę czas podróży oraz związane z nią koszty. Wśród najchętniej wybieranych środków transportu są samoloty, które nawet na lokalnych trasach pozwalają zaoszczędzić wiele cennych minut. Godziny wylotów, połączenia bezpośrednie, odległość lotniska od miejsca docelowego, a także usługi dodatkowe na pokładzie samolotów oraz w portach lotniczych to zmienne, które warto wziąć pod uwagę, organizując delegację. 

Po pierwsze: wiarygodny przewoźnik

Wybór odpowiedniego przewoźnika to gwarancja niezawodności, punktualności, wysokiego standardu obsługi, a także – co równie ważne – komfortu podróży. Z danych serwisu eSky.pl wynika, że do najchętniej wybieranych przez pasażerów biznesowych linii lotniczych należą: Lufthansa, Polskie Linie Lotnicze LOT oraz AIR FRANCE. Regularni przewoźnicy gwarantują pasażerom więcej świadczeń i możliwości zmiany planów w sytuacji kryzysowej, a jednocześnie są wiarygodnymi partnerami biznesowymi, dbającym o wysoką jakość polityki customer service. 

Podróżujący służbowo pracownicy mają możliwość skorzystania także z usług przewoźników premium, którzy oferują najwyższy standard podróży. Wśród linii lotniczych, które zostały wyróżnione pięcioma gwiazdkami w najbardziej prestiżowym rankingu linii lotniczych przeprowadzonym przez Skytraxm, są między innymi Qatar Airways, Singapore Airlines, Cathay Pacific Airways, Asian Airlines, Hainan Airlines, ANA All Nippon Airways, Garuda Indonesia, EVA Air oraz Etihad Airways. Jednak za najwyższą jakość usług trzeba również zapłacić wysoką cenę. 

Jeśli jednak podróż pięciogwiazdkowymi liniami lotniczymi nie mieści się w planowanym budżecie delegacji, warto zdecydować się na podróż klasą biznes (tzw. business class), która oferuje nie tylko podwyższony względem klasy ekonomicznej komfort podróży, ale również specjalne udogodnienia dla osób, które podróżują w celach zawodowych. 

Po drugie: komfort i usługi dla biznesu nie tylko na pokładzie

Korporacje mają swoje zasady podróżowania i nie zawsze wyrażają zgodę na podróż w klasie biznes, mimo że to właśnie klasa biznes jest najlepszą opcją podróży. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na elastyczność w zmianie terminów lotu, co jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy zaplanowane spotkanie zostało przełożone lub odwołane. Ponadto podróżujący klasą biznesową może przewieźć większy bagaż lub dodatkowe sztuki bagażu w zależności od tego, czy lot jest krótko- czy długodystansowy. To także istotne choćby w sytuacji, gdy planowany wyjazd wiąże się z koniecznością zabrania portfolio produktów czy własnego sprzętu. 

W ramach biletu klasy biznes linie lotnicze oferują przestronne miejsca lub wręcz odrębne kabiny pasażerskie, regulowane i w pełni rozkładane fotele (lub tzw. flat beds). Przewoźnicy dbają o to, aby podróżujący mogli odpocząć w możliwie najbardziej ko...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "MŚP Biznes"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy