Brak wyników

Temat numeru

13 października 2018

NR 2 (Czerwiec 2018)

Faktoring+ narzędziem wspierającym rozwój sektora MŚP

0 679

Proste finansowanie proponowane przedsiębiorcom z sektora MŚP w ostatnich miesiącach staje się coraz bardziej popularne. Usługa oferowana pod nazwą faktoring jest rzeczywiście wygodnym sposobem na finansowanie faktur nieprzeterminowanych, wystawionych z dłuższym terminem płatności. Korzystając z usługi faktoringu, przedsiębiorca nie musi czekać do dnia wymagalności faktury. 

Po prostu finansuje ją, natychmiast zgłaszając firmie faktoringowej, po czym automatycznie otrzymuje środki na bieżącą działalność swojego przedsiębiorstwa. Chcielibyśmy podzielić się wiedzą i doświadczeniem, jak w Dogmat Systemy działa Faktoring+ 
i jakie korzyści dostarcza przedsiębiorcy – niezależnie od tego, w jakiej branży działa.

A zatem dlaczego Faktoring+?

Postanowiliśmy nie tylko wspierać finansowo przedsiębiorców, ale również wyręczać ich w codziennej pracy, na którą nie zawsze starcza im czasu. Nie sztuką jest tylko otrzymać środki za wystawione faktury, należy jeszcze ich dopilnować i przypomnieć kontrahentom o terminowej zapłacie.

Dlatego pomoc w systematycznym monitoringu każdej sfinansowanej faktury jest dodatkowym wsparciem dla przedsiębiorcy, który korzysta z usługi Faktoring+. Przedsiębiorca nie musi się martwić, bo ma wsparcie opiekuna, który dopilnuje jego kontrahentów i, z zachowaniem wypracowanych relacji, dba o jego finanse.

Ponadto warunki umowy faktoringowej są jasne i przejrzyste, bez żadnych wstępnych opłat za rozpatrzenie wniosku czy przyznanie limitu – to podstawa każdej współpracy. Rzetelność i uczciwość zawsze procentuje!

Jak działa w praktyce Faktoring+?

  • Wybierz faktury,które chcesz sfinalizować
  • Sprawdzimy Twojego Kontrahenta
  • Zaplanujemy współpracę i jej warunki
  • W ciągu 1 dnia otrzymasz swoje pieniądze

Codzienność, którą zapewnia Faktoring+, to nie tylko wsparcie finansowe, ale również kompleksowa obsługa zarządzanie należności przedsiębiorcy.

A oto przykłady z życia wzięte: 

Wyobraźmy sobie przedsiębiorcę prowadzącego firmę transportową, która każdego dnia dostarcza zamówione przez nas przesyłki.

Wspomniany przedsiębiorca wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafi, rzetelnie i na czas. Jednak w tym wszystkim jest jedno ale. Otóż tak zapracowany przedsiębiorca nie ma czasu, by zadbać należycie o swoje aktywa, czyli należności, na które wciąż czeka, których brak w jednym momencie może zblokować dalszą działalność firmy, w którą tak bardzo jest zaangażowany!
 
A gdyby tak dowiedział się o tym, że otrzymując regularnie zlecenia od firm spedycyjnych, może:

  • sfinansować swoje faktury zaraz po ich wystawieniu (nie czeka wówczas 45 dni lub 60 dni na ich zapłatę),
  • otrzymać wsparcie w systematycznym monitoringu należności (wyeliminuje wówczas powtarzające się hasła: że faktura nie dotarła, że umknął termin płatności…),
  • weryfikować wiarygodność swoich przyszłych i bieżących kontrahentów i mieć pewność, że otrzyma pieniądze za wykonaną przez niego pracę.

Właśnie z takim przedsiębiorcą rozpoczęliśmy współpracę i dzięki temu uzyskaliśmy najcenniejsze – zadowoloną osobę. Faktoring+ wspiera przedsiębiorcę z branży transportowej. Oto cenna opinia pana Marka, właściciela firmy transportowej.

– Państwa firmę polecił mi mój znajomy jako rzetelną i dobrze współpracującą z kontrahentami. Dzięki współpracy z Dogmat Systemy uzyskaliśmy płynność finansową, a trzeba wiedzieć, że termin płatności w branży transportowej jest bardzo długi. Z moich barków zdjęli państwo również kontrolę finansową nad naszymi kontrahentami – przypilnowanie terminów płatności.

Nasza flota na początku naszej współpracy liczyła cztery samochody, a dziś jest ich 10 – rozwijamy się. Polecam współpracę z firmą Dogmat Systemy, ponieważ wszystko jest czytelne i jasne. 

Pracuje bardzo miła kadra, dokumenty są przygotowane w postaci prostej tabelki, wszystko dokładnie opisane i wyjaśnione.

Podjęcie współpracy z firmą wpłynęło na polepszenie naszego cash flow, możliwości planowania większych kontraktów bez potrzeby zadłużania się, możliwość właściwego zaplanowania realizacji kontraktów i naszych bieżących wydatków.

Firma z branży IT również jest doskonałym przykładem, w której systematyczny „zastrzyk” finansowy przyczynił się do szybszego pozyskiwania nowych, dużych klientów, których zaopatruje w dość kosztowny sprzęt IT. By zwiększyć swoją sprzedaż, a co za tym idzie: negocjować korzystniejsze warunki u swoich dostawców, potrzebuje szybkiego wsparcia gotówki, która umożliwi przedsiębiorcy natychmiastowe zakupy z dodatkowym opustem. I tutaj również Faktoring+ wspiera dynamiczny rozwój tej firmy. 

Swoją historię opowiedział nam również pan Marek, prowadzący firmę w branży IT.

– Rozpoczynając współpracę, zwróciłem uwagę na profesjonalne podejście firmy Dogmat Systemy do klienta oraz na jego potrzeby, a nie tylko na ofertę. Wybrałem tę firmę, ponieważ wynegocjowaliśmy d...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy