Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat numeru

13 października 2018

NR 2 (Czerwiec 2018)

Faktoring+ narzędziem wspierającym rozwój sektora MŚP

0 115

Proste finansowanie proponowane przedsiębiorcom z sektora MŚP w ostatnich miesiącach staje się coraz bardziej popularne. Usługa oferowana pod nazwą faktoring jest rzeczywiście wygodnym sposobem na finansowanie faktur nieprzeterminowanych, wystawionych z dłuższym terminem płatności. Korzystając z usługi faktoringu, przedsiębiorca nie musi czekać do dnia wymagalności faktury. 

Po prostu finansuje ją, natychmiast zgłaszając firmie faktoringowej, po czym automatycznie otrzymuje środki na bieżącą działalność swojego przedsiębiorstwa. Chcielibyśmy podzielić się wiedzą i doświadczeniem, jak w Dogmat Systemy działa Faktoring+ 
i jakie korzyści dostarcza przedsiębiorcy – niezależnie od tego, w jakiej branży działa.

A zatem dlaczego Faktoring+?

Postanowiliśmy nie tylko wspierać finansowo przedsiębiorców, ale również wyręczać ich w codziennej pracy, na którą nie zawsze starcza im czasu. Nie sztuką jest tylko otrzymać środki za wystawione faktury, należy jeszcze ich dopilnować i przypomnieć kontrahentom o terminowej zapłacie.

Dlatego pomoc w systematycznym monitoringu każdej sfinansowanej faktury jest dodatkowym wsparciem dla przedsiębiorcy, który korzysta z usługi Faktoring+. Przedsiębiorca nie musi się martwić, bo ma wsparcie opiekuna, który dopilnuje jego kontrahentów i, z zachowaniem wypracowanych relacji, dba o jego finanse.

Ponadto warunki umowy faktoringowej są jasne i przejrzyste, bez żadnych wstępnych opłat za rozpatrzenie wniosku czy przyznanie limitu – to podstawa każdej współpracy. Rzetelność i uczciwość zawsze procentuje!

Jak działa w praktyce Faktoring+?

 • Wybierz faktury,które chcesz sfinalizować
 • Sprawdzimy Twojego Kontrahenta
 • Zaplanujemy współpracę i jej warunki
 • W ciągu 1 dnia otrzymasz swoje pieniądze

Codzienność, którą zapewnia Faktoring+, to nie tylko wsparcie finansowe, ale również kompleksowa obsługa zarządzanie należności przedsiębiorcy.

A oto przykłady z życia wzięte: 

Wyobraźmy sobie przedsiębiorcę prowadzącego firmę transportową, która każdego dnia dostarcza zamówione przez nas przesyłki.

Wspomniany przedsiębiorca wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafi, rzetelnie i na czas. Jednak w tym wszystkim jest jedno ale. Otóż tak zapracowany przedsiębiorca nie ma czasu, by zadbać należycie o swoje aktywa, czyli należności, na które wciąż czeka, których brak w jednym momencie może zblokować dalszą działalność firmy, w którą tak bardzo jest zaangażowany!
 
A gdyby tak dowiedział się o tym, że otrzymując regularnie zlecenia od firm spedycyjnych, może:

 • sfinansować swoje faktury zaraz po ich wystawieniu (nie czeka wówczas 45 dni lub 60 dni na ich zapłatę),
 • otrzymać wsparcie w systematycznym monitoringu należności (wyeliminuje wówczas powtarzające się hasła: że faktura nie dotarła, że umknął termin płatności…),
 • weryfikować wiarygodność swoich przyszłych i bieżących kontrahentów i mieć pewność, że otrzyma pieniądze za wykonaną przez niego pracę.

Właśnie z takim przedsiębiorcą rozpoczęliśmy współpracę i dzięki temu uzyskaliśmy najcenniejsze – zadowoloną osobę. Faktoring+ wspiera przedsiębiorcę z branży transportowej. Oto cenna opinia pana Marka, właściciela firmy transportowej.

– Państwa firmę polec...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
 • 6 wydań magazynu "MŚP Biznes"
 • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
 • Dostęp do czasopisma w wersji online
 • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
 • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy