Brak wyników

Dla przedsiębiorcy

2 lipca 2019

Gmina Miękinia – tutaj warto zainwestować!

217

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Dolnego Śląska Gmina Miękinia od kilkunastu lat przeżywa gospodarcze ożywienie, m.in. za sprawą  stale poszerzającej się strefy ekonomicznej.

Dotychczas na terenie gminy Miękinia zainwestowało kilkanaście firm, w tym takie duże koncerny jak Integart, Schumacher Packaging Ltd., WAGO i Nordis doceniając nie tylko dogodną lokalizację, ale również przyjazną wobec inwestorów strategię władz Gminy.

Z myślą o dalszym rozwoju strefy aktywności gospodarczej i przyciągnięciu kolejnych inwestycji w 2016 roku Gmina Miękinia pozyskała dofinansowanie na realizację unijnego projektu polegającego na uzbrojeniu terenów inwestycyjnych położonych w obrębie miejscowości Źródła, Błonie i Miękinia poprzez budowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i teletechnicznej oraz budowę dróg.

W chwili obecnej oferujemy do sprzedaży  następujące działki w obrębie miejscowości Błonie:

- Dz. nr 24/69 o pow. 0,9978 ha

- Dz. nr 24/65 o pow. 0,3991 ha – w sąsiedztwie nowo wybudowanego zbiornika małej retencji

To inwestycja warta  10 mln, dzięki której pod aktywność gospodarczą zostanie oddanych 14 ha terenów w ramach projektu, ale zakres oddziaływania inwestycji będzie znacznie większy, ponieważ wykonana infrastruktura będzie służyć także innym pobliskim terenom, co tworzy dość znaczny potencjał inwestycyjny. Uzbrojone w ramach projektu tereny będą dostępne od jesieni 2019 roku.

Gmina Miękinia jest otwarta na inwestorów, o czym świadczy nie tylko pozytywne i pełne zaangażowania nastawienie władz Gminy w stosunku do przedsiębiorców, ale również oferowane przez Gminę wsparcie formalno-prawne w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych. Ponadto nowi inwestorzy mogą liczyć na ulgi podatkowe w pierwszych kilku latach działalności. Władze Gminy reagują także na bieżące potrzeby firm, które ulokowały tutaj swój kapitał, dzięki czemu tworzą zdrowy klimat do rozwoju w szerokiej perspektywie czasu.

Gmina Miękinia to miejsce, w którym warto zainwestować ze względu na atrakcyjność położenia, znakomite techniczne przygotowanie terenów i zdrowy klimat tworzony przez malownicze zakątki, dobrze rozwiniętą bazę edukacyjną i sportową, a przede wszystkim otwartość i życzliwość władz i mieszkańców gminy.

 Poszukujesz miejsca pod rozwój swojej firmy?  Zapraszamy do nas.

Przypisy