Brak wyników

Miejska nowoczesność w ekonomicznym wydaniu – Ford Fiesta

Artykuły | 13 października 2018 | NR 2
0 570

Miejskie kompaktowe auta muszą mieć w sobie ikrę, błysk, aby być seksi. Nowy Ford Fiesta nie tylko przykuwa wzrok na ulicy, ale dzięki wersji Vignale może reprezentować klasę wyższą w niewielkim, zwinnym nadwoziu.

Ford Fiesta to auto kultowe. Na światowym ryku zadebiutowało w 1976 r. i doczekało się obecnie siódmej generacji. Fiesta, jako reprezentant segmentu B, jest autem o niespełna 2,5-metrowym rozstawie osi i bagażniku mieszczącym 292 l bagażu (lub 1093 l,
jeżeli złożymy drugi rząd siedzeń). Obecna na rynku odsłona bestsellera zyskała zupełnie nowy przód – przeprojektowana została atrapa chłodnicy, zmianie uległ kształt przednich reflektorów, a linie determinujące sylwetkę auta poprowadzone zostały bardzo dynamicznie. Fiesta wydoroślała, stała się mniej popowym, a bardziej biznesowym autem miejskim. 

Wnętrze Fiesty odpowiada standardom znanych z klasy wyższej – dobór materiałów wykończeniowych, ich faktura oraz poziom spasowania są naprawdę godne podziwu. Kokpit został zaprojektowany jako niezwykle intuicyjna i funkcjonalna przestrzeń – pięknie wykonane przyciski i pokrętła nie są tandetnym, tanim plastikiem. Wielofunkcyjna kierownica o przyciętej dolnej krawędzi znakomicie trzyma się w rękach i pozwala na sterowanie wszystkimi systemami w samochodzie za pomocą ruchu palcami. Elektronicznym sercem pojazdu jest kolorowy dotykowy wyświetlacz o przekątnej ośmiu cali. Wywołuje on prezentacje systemy SYNC3 – najnowszego wcielenia wspaniale zaprojektowanego produktu inforozrywki, który rozumie komendy głosowe, analizuje je i wykonuje konkretne działania (nawigacja, zmiana temperatury, serwis itd.). 

Forda Fiestę można personalizować. Można wybrać kolor dachu, tapicerki czy listw wykończeniowych wewnątrz. Paleta kolorów nie ogranicza się wyłącznie do jaskrawych barw, dostępne są również bardziej stonowane, biznesowe barwy, pozwalające nadać Fieście oficjalnego, wręcz tubalnego charakteru. Atutem Fiesty jest też system audio. Ford zadbał o to, aby w miejskim kompakcie grało, jak należy – 10-głośnikowy system B&O PLAY o mocy 675 W potrafi odpowiednio zabujać autem i naszą duszą. Co więcej, głośniki zostały pięknie zaprojektowane, a nie tylko osadzone w bryle wnętrza, dzięki czem...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy