Brak wyników

Nowoczesne technologie

12 października 2018

NR 1 (Luty 2018)

Mobilne biuro dla nowoczesnych firm

0 921

W XXI w., gdy większość pracy wykonuje się przez internet i telefon, a smartfonowe baterie rozładowują się szybciej niż byśmy tego 
oczekiwali, posiadanie chociażby małego biura z możliwością podłączenia się do prądu jest wręcz niezbędne.

W związku z tym niektóre firmy motoryzacyjne, ale także producenci specjalistycznych kontenerów, wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, wprowadzając do swojej oferty biura mobilne. 

Operator telekomunikacyjny Plus posiada dość szeroką ofertę przeznaczoną dla firm inwestujących w mobilne biura i możliwości pracy non stop. Oferta Plusa dla biznesu składa się z kilku elementów. Po pierwsze: oferta podstawowa operatora – dla firm abonament za darmo, czyli oferta, w której klienci mogą wybrać nowoczesne telefony z atrakcyjną ofertą, w tym abonamentem przez siedem miesięcy za darmo, rozmowami, SMS-ami i MMS-ami bez limitu oraz dużymi pakietami danych. Ponadto Program SmartFirma, dzięki któremu poszczególne produkty z oferty, takie jak telefon komórkowy, internet mobilny czy telefon stacjonarny można nabyć jeszcze taniej. Kolejna korzyść to tzw. dwuSIM, czyli oferta, w której klient nabywa dwie karty SIM, otrzymując 14 GB pakietu internetowego do wspólnego wykorzystania, rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu oraz dwa telefony komórkowe.

Plus oferuje także usługi centrali, pozwalające na ustawienie wirtualnej recepcjonistki na numery klienta objęte tą usługą, która nie tylko powita dzwoniących, ale także przedstawi ofertę firmy, przekieruje połączenia na wybrane numery czy odbierze wiadomości i faks. Możliwości tej usługi są szerokie i zostały dokładnie opisane na stronie internetowej. Operator, wychodząc naprzeciw potrzebom firm, uruchomił także usługę doradztwa prawnego, dzięki której do dyspozycji klientów Plusa oddano zespół doświadczonych radców prawnych i adwokatów. Ponadto w ofercie Plusa jest także usługa Multiinfo, dzięki której będą mogli katalogować i zarządzać numerami telefonicznymi swoich klientów, co pozwala m.in. na planowanie wysyłek wiadomości do konkretnych grup odbiorców, ich katalogowanie oraz odbiór otrzymanych aplikacji z poziomu usługi. Kolejny atut w ofercie Plusa to prąd, dzięki któremu klienci Grupy (Plusa, Cyfrowego Polsatu lub Plus Banku) mogą płacić mniejsze rachunki. Operator oferuje także zabezpieczenie pozwalające na ochronę firmowego sprzętu – komputera, tabletu lub telefonu. 

Mobilne biuro dla nowoczesnych firm

Mobilne biura skierowane są przede wszystkim do właścicieli firm budowlanych, deweloperskich czy komisów. Jednak biur takich nie należy mylić z wagonami. Częsta zmiana lokalizacji oraz charakter wykonywanych prac powodują, że firmy takie rzadko mają swoją stałą siedzibę. Zazwyczaj na placu budowy tworzony jest prowizoryczny kącik socjalny, który pełni jednocześnie funkcję biura, szatni, kuchni i magazynu. Jednak z biura mobilnego skorzystać mogą też firmy, które lubią życie blisko natury albo w ciekawych, nietypowych warunkach. Dlatego z takiej formy biurowej przestrzeni z powodzeniem skorzystają też firmy z branży IT czy agencje reklamowe.

Takie mobilne biura można dowolnie aranżować na miarę naszych potrzeb czy upodobań. Zwykle takie biuro przestawne ma wymiary około 4,5 × 2,5 m, co daje powierzchnię 11 m2. Biuro takie nazywamy mobilnym, mimo że bardzo często nie ma ono kół. Ze względu na te wymiary można je przewozić lawetą bez konieczności uzyskiwania pozwoleń, gdyż nie jest to tzw. gabaryt. Bez problemu można je ustawić za pomocą wózka widłowego. Większość firm oferujących takie biura mobilne proponuje je w dwóch wersjach wyposażenia: standard i premium.

Odmiana standard przewiduje zwykle budynek ocieplony wełną na wszystkich powierzchniach (podłoga, ściany, dach), przygotowany do podłączenia pod instalację hydrauliczną i elektryczną (dwa podwójne gniazdka). Oświetlenie to plafon na suficie, dalej dwa pojedyncze okna oraz przeszkolone drzwi wejściowe, dach wykonany z blachodachówki. Taki budynek jest przeznaczony do samodzielnego umeblowania. Waga całego biura to ok. 1300-1500 kg.

Z kolei wersja premium zawiera w sobie wszystkie elementy wersji standard, z tą jednak różnicą, że to kontener biurowy w pełni umeblowany. Wyposażony jest w dwa biurka i dwie szafki z szufladami lub jedno biurko i szafę przesuwną. Jest ocieplony wełną i ma ogrzewanie elektryczne w postaci grzejnika olejowego z termostatem. Waga: ok. 1500-2000 kg. W obu wersjach można wybrać zarówno rodzaj i kolorystykę elewacji zewnętrznej, jak i ścian wewnątrz.

Czas oczekiwania na postawienie mobilnego biura nie jest długi. Takie biuro nie wymaga pozwoleń na budowę. Jest mobilne i łatwe w transporcie, ponadto niedrogie i ekonomiczne w utrzymaniu (nie trzeba wynajmować pomieszczenia pod tego typu przeznaczenie, dzięki czemu koszt zakupu biura zwraca się dość szybko). Zaletą takiego mobilnego biura jest wielofunkcyjność, gdyż może ono być w razie potrzeby: biurem, miejscem przyjmowania interesantów bądź zapleczem socjalnym. Istnieje także możliwość różnego przeznaczenia: biuro, pawilon handlowy,...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy