Brak wyników

Aktualności

11 marca 2019

NCBR: Rozwiń swój biznes dzięki Funduszom Europejskim. Spotkania dla przedsiębiorców w całej Polsce

0 573

Miliardy złotych dla przedsiębiorców prowadzących działalność badawczo-rozwojową czekają. Jak sięgnąć po pieniądze, którymi dysponuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju? Zapraszamy do udziału w specjalnych spotkaniach "NCBR dla firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR".

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju kontynuuje cykl spotkań NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój), podczas których przedsiębiorcy i przedstawiciele jednostek naukowych mogą zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne w aplikowaniu o środki na realizację innowacyjnych projektów. W trakcie warsztatów eksperci NCBR prezentują możliwości uzyskania dofinansowania dla projektów, które pozwolą na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań lub udoskonalenie już istniejących produktów czy usług.

W 2019 roku środki przeznaczone na wsparcie innowacyjnych projektów w ramach tylko jednego z konkursów - „Szybka Ścieżka” - wyniosą ponad 2 miliardy złotych. To flagowy program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wspierający działalność badawczo-rozwojową polskich firm, zarówno mikro, małych i średnich, jak również tych największych.

- Rozwój polskich przedsiębiorstw generuje przyspieszenie wzrostu całej krajowej gospodarki. Dzięki miliardom złotych, które kierujemy na wspieranie innowacji, polskie firmy mają szanse na długofalowy, dynamiczny wzrost - podkreśla Jarosław Gowin wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. - Jednocześnie administracja staje się coraz bardziej przyjazna i otwarta na potrzeby przedsiębiorców. Działalność NCBR i jego inicjatywa to właśnie przykład takiego podejścia - dodaje.

Podczas spotkań NCBR dla Firm przedstawiane są m.in. ogólne zasady udziału w konkursach NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, omawiane są także szczegółowe warunki i kryteria oceny projektów. Eksperci NCBR przybliżają poruszaną tematykę, pokazując konkretne przykłady beneficjentów, którzy już realizują, bądź zrealizowali swoje innowacyjne projekty dofinansowane z POIR. Również sami beneficjenci NCBR...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy