Brak wyników

Nowe Audi w zasięgu ręki

Artykuły | 13 października 2018 | NR 2
0 649

Na pytanie o optymalny samochód dla biznesu większość przedsiębiorców czy menedżerów flot, nim udzieli precyzyjnej odpowiedzi, zapewne najpierw głębiej się zastanowi. Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest oczywista, choć z pewnością niezawodność, dostępność i optymalne koszty to aspekty kluczowe. 

Samochody marki Audi od lat są w czołówce najchętniej kupowanych przez Polaków marek premium. Jednym z powodów tej popularności jest dostępność modeli marki Audi w ramach nowoczesnego leasingu Audi Perfect Lease.
 
Pod względem komfortowych dla klientów rozwiązań, takich jak:

  • niskie miesięczne raty,
  • bezpłatne pakiety przeglądów serwisowych,
  • możliwość regularnej zmiany samochodu na nowy model już co dwa albo trzy lata,
  • swoboda w konfigurowaniu swojego wymarzonego auta,
  • jak najwygodniejsze dla nabywcy formy zakończenia umowy.

Audi Perfect Lease nie ma sobie równych. Z tego powodu Audi Perfect Lease już kilka lat temu zaczął skutecznie konkurować z klasycznymi formami finansowania. Sprawdźmy, dlaczego niemal połowa przedsiębiorców wybiera ten produkt z oferty Audi Financial Services.

Zerowe koszty na start 

Małe i średnie przedsiębiorstwa, które już od pewnego czasu prowadzą działalność gospodarczą, ale i znajdujące się dopiero „na starcie” często nie dysponują odpowiednimi środkami lub nie chcą ich wydawać na samochód. W Audi Perfect Lease wszystkie modele są dostępne już z zerową opłatą wstępną. Nie trzeba więc dysponować gotówką, żeby z salonu dilerskiego wyjechać wymarzonym modelem Audi. Nowoczesny leasing jest elastyczny, więc ci, którzy wolą uiścić większą kwotę na początku (nawet do 30% wartości auta), mogą swobodnie wybrać taki wariant. Dzięki temu miesięczne zobowiązania firmy będą jeszcze niższe. Wybór należy do klienta.

Jak niskie mogą być raty w Audi Perfect Lease

Przy umowie leasingu Audi Perfect Lease zawartej na trzy lata rata za nowy model – na przykład Audi Q3 – może wynieść 1208 zł netto miesięcznie. Należy wtedy przyjąć, że opłata wstępna byłaby zerowa, a planowany roczny limit kilometrów wyniesie 30 000. Jeżeli przedsiębiorca, ze względów podatkowych lub chcąc płacić później jak najniższe raty, zadecyduje o większej wpłacie na początku umowy, to taka rata może spaść nawet do… 361 zł netto. Wszystko przy założeniu najwyższej opłaty wstępnej, czyli 30%, okresu finansowania 36 miesięcy i planowanego rocznego limitu kilometrów 30 000.

Dlaczego raty są tak niskie

Sposób wyliczenia tak niskich rat wynika z atrakcyjnej rynkowej wartości końcowej samochodów marki Audi. Oznacza to, że klient w okresie trwania umowy nie musi spłacać niemal całego auta, tak jak to się dzieje przy produktach klasycznych, a jedynie jego część. Konkretnie spłaca taką część, która odpowiada przewidywanej utracie wartości pojazdu w okresie obowiązywania umowy. W tym rozwiązaniu tkwi tajemnica niskich miesięcznych rat: spłacanie około połowy wartości auta zawsze da znacznie niższe raty niż spłacanie całości.

W budżecie przedsiębiorstwa pozostają więc pieniądze niewydane na auto. Te środki można zainwestować, przeznaczyć na szkolenia, zdobywanie nowych klientów – w dowolnej formie przeznaczyć je na rozwój biznesu lub własne potrzeby. 

Koszty przeglądów? Nie musisz ich ponosić! 

Wydatki na przeglądy samochodów są konieczne, aby zachować pełną sprawność aut, a tym samym mobilność pracowników. Najlepiej je jednak ograniczać. Klient kupujący nowy samochód marki Audi w ramach Audi Perfect Lease w niskich miesięcznych ratach za samochód ma już wliczony pakiet przeglądów serwisowych Audi. Pakiet obejmuje wszystkie podstawowe prace przeglądowe, w tym: wymianę płynu hamulcowego, wymianę filtru kabinowego/paliwa/powietrza, świec zapłonowych, wymianę oleju, uzupełnienie płynu do spryskiwaczy. Oznacza to, że w okresie 3 lat i przy maksymalnie 90 000 km przebiegu firma nie musi obawiać się o koszty serwisu, a przeglądy może wykonać u każdego...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy