Brak wyników

Nowoczesne technologie , Otwarty dostęp

14 października 2018

NR 3 (Wrzesień 2018)

Oferta operatorów sieci komórkowych – co, gdzie i za ile

0 800

Operatorzy sieci komórkowych cały czas walczą o klienta. Nawet jeśli na pozór wydaje się, że ich oferty nie różnią się zbyt mocno, warto zwrócić uwagę na dodatkowe bonusy, których jest coraz więcej.

Orange Polska

W Orange Polska klienci z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw mogą wybrać Ofertę dla Firm (jeśli potrzebują głównie usługi głosowe) lub pakiet Orange Love dla Firm, łączący w sobie usługi mobilne oraz internet światłowodowy Orange.

Oferta dla Firm to aktualna promocja, która pozwala na zakup kart SIM w ofercie głosowej w preferencyjnej cenie. Numer główny za 34,99 zł/mies. + VAT, a kolejne, dodatkowe numery za 19,99 zł + VAT. 

W ramach Oferty dla Firm proponowany jest jeden plan taryfowy:

  • nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich krajowych operatorów sieci komórkowych i stacjonarnych oraz w roamingu Unii Europejskiej,
  • nielimitowane wiadomości SMS i MMS do wszystkich krajowych operatorów sieci komórkowych oraz w roamingu Unii Europejskiej,
  • pakiet internetowy 10 GB na terenie Polski, z czego 2,78 GB można wykorzystać w roamingu Unii Europejskiej.

Dodatkowo Plan Dla Firm można poszerzyć o jeden z dwóch Multipaków XL lub XXL i zyskać m.in. pakiety na połączenia międzynarodowe oraz minuty w roamingu poza Unią Europejską.

Warto zwrócić uwagę, że: 

  • Orange dla klientów przenoszących numer z innej sieci oferuje sześć miesięcy bez opłat.
  • Klienci przedłużający umowę mogą liczyć na korzystniejsze warunki – oferta przedstawiana jest indywidualnie w momencie uprawnienia numeru do przedłużenia, dlatego warto zawsze o to zapytać.
  • W ramach kolejnej karty za 19,99 zł klient może dobrać również kartę do internetu mobilnego z pakietem 30 GB.

W ramach oferty Orange Love dla Firm operator oferuje natomiast dwa plany bez limitu w cenie jednego za 28,78 zł + VAT/mies. Możliwe są też dwa plany bez limitu w cenie jednego 28,78 zł + VAT/mies. w pakiecie z szybkim internetem za 32,51 zł+ VAT/mies. przez 12 miesięcy (potem 56,90 zł +VAT/mies.) Koszt pakietu to 85,68 zł + VAT/mies.

Operator oferuje przedsiębiorcom także wiele rozwiązań dodatkowych. Jest to między innymi aplikacja MDM, która zabezpiecza dane firmowe na urządzeniach mobilnych, Orange Smart Care, czyli specjalna ochrona smartfonu, nie tylko w zakresie wyświetlacza, ale również obudowy, aparatu. Orange oferuje także wsparcie informatyczne i pomoc techniczną (IT dla Firm), tj. instalację oprogramowania, konsultacje specjalisty oraz naprawę lub wymianę obudowy urządzenia. W pakiecie Orange Office można również skorzystać z usługi projektowania stron internetowych.

Zakres dostępnych usług
  Dla Firm 34,99 zł/mies. + VAT  Dla Firm z Multipakiem XL44,99 zł/mies. + VAT Dla Firm z Multipakiem XXL
64,99 zł/mies. + VAT
Połączenia, SMS, MMS w kraju i w UE bez limitu bez limitu bez limitu
Internet w kraju 10 GB 20 GB 20 GB
Internet w UE 2,78 GB 3,39 GB 4,63 GB
Minuty/SMS/MMS 
na połączenia wychodzące do UE, USA i Kanady
zgodnie z cennikiem 250 bez limitu
Minuty/SMS/MMS 
na połączenia w roamingu 
w wybranych krajach (Białoruś, Chiny, Izrael, Kanada, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Turcja, 
Ukraina, USA)
zgodnie z cennikiem zgodnie z cennikiem 200

 

Wśród proponowanych rozwiązań znajdują się także usługi związane E-płatnościami. SumUp to pierwszy na rynku mobilny terminal płatniczy bez abonamentu. Należy kupić urządzenie na raty w Orange, zainstalować darmową aplikację na swój telefon, zarejestrować się i można przyjmować płatności kartami w firmie. 

Kolejną usługą jest e-Service, czyli oferty darmowego terminala firmy e-Service w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Może z niej skorzystać klient, który przez ostatnie 12 miesięcy nie przyjmował płatności kartami. Dodatkowo nie zapłaci prowizji od transakcji przez kolejny rok. 

Orange Polska ma także ofertę przygotowaną dla młodych, startujących w biznesie przedsiębiorców. Program Orange Fab to jeden z pierwszych akceleratorów start-upów na polskim rynku. Wszyscy uczestnicy programu Orange Fab mogą liczyć na dostęp do infrastruktury operatora, bezpośredni kontakt z inwestorami, mentorami i ekspertami Orange Polska, a także z ekosystemem start-upowym w Polsce. Finalna forma współpracy zależy od potrzeb start-upu oraz Orange i jest...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy