Brak wyników

Mobilność

15 października 2018

NR 3 (Wrzesień 2018)

Pierwszy car-park. Oferty wybranych importerów dla nowych firm

0 669

Nowe przedsiębiorstwa, nieposiadające wcześniej własnej floty pojazdów i niezatrudniające fleet managera, pomoc w tworzeniu pierwszego własnego parku samochodów znajdą bezpośrednio u importerów aut. Wielu z nich oferuje kompleksowe programy: finansowe, serwisowe i ubezpieczeniowe, a także zarządzanie flotą pod jednym dachem. Warto rozważyć oferty mocnych graczy rynkowych.

Kompleksowa oferta Mercedes-Benz Polska

Mamy już dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo i chcemy jeździć autem segmentu premium bez konieczności płacenia za samochód całej sumy od razu? Zamiast kupować za gotówkę, możesz spłacać jego wartość w dogodnych ratach miesięcznych. Zastanawiając się nad autem spod znaku trójramiennej gwiazdy, jeśli chcemy, aby nasz Mercedes pozostał z nami na dłużej, warto wybrać Flexi Kredyt. Jeśli zależy nam z kolei, by częściej zmieniać samochód i zawsze jeździć najnowszym modelem, warto wybrać nowoczesny Credit & Drive.

Warunki i korzyści dla małych przedsiębiorstw

Korzyści oferty Mercedes-Benz Polska dla małych przedsiębiorstw to: atrakcyjne warunki już od zakupu pierwszego pojazdu Mercedes-Benz, jednolita oferta rabatowa, indywidualne rozwiązania dla każdej firmy, szeroki wybór usług z zakresu zarządzania i usług serwisowych, kompleksowa obsługa w prawie 1200 punktach serwisowych i dystrybucyjnych Mercedes-Benz oraz gwarancja mobilności z Mercedes-Benz Service 24h. Warunki dla małych przedsiębiorstw to: park samochodowy liczący min. pięć samochodów osobowych bądź zakup 3-4 samochodów osobowych Mercedes-Benz w ciągu roku. Pojazdy powinny być użytkowane w zakładowym parku samochodowym lub jako pojazdy służbowe zatrudnionych na stałe pracowników. Nie mogą być przekazywane osobom trzecim i muszą być utrzymywane przez co najmniej sześć miesięcy.

Duże przedsiębiorstwa

Mercedes-Benz Polska twierdzi, że zapewnia przedsiębiorcom spokojną głowę, aby mogli się oni skoncentrować na swoich interesach, a to dzięki kompleksowym usługom i atrakcyjnym warunkom. Przegląd korzyści dla dużych przedsiębiorstw to: osobisty partner do kontaktów, dopasowana do konkretnych klientów umowa o rabatach ilościowych, kompleksowa obsługa w prawie 1200 punktach serwisowych i dystrybucyjnych Mercedes-Benz oraz gwarancja mobilności z Mercedes-Benz Service 24h. Warunki dla dużych przedsiębiorstw to: park samochodowy liczący min. 100 samochodów osobowych oraz zakup 10 pojazdów Mercedes-Benz rocznie. Pojazdy powinny być użytkowane w zakładowym parku samochodowym lub jako pojazdy służbowe zatrudnionych na stałe pracowników. Nie mogą być przekazywane osobom trzecim i muszą być utrzymywane przez co najmniej sześć miesięcy.

Mercedes-Benz Bank

Aby zwiększyć ekonomiczność swojej działalności biznesowej, potrzebujemy takiego samochodu, na którym można polegać. Ale także takiego partnera finansowego, który zaoferuje nam indywidualne rozwiązania na atrakcyjnych warunkach. Takim partnerem jest Mercedes-Benz Bank, należący do grupy Daimler Financial Services, mającej swoje oddziały w 40 krajach świata i zatrudniającej łącznie 7800 osób. Za logo Mercedes-Benz Bank kryją się trzy działające w Polsce spółki: Mercedes-Benz Leasing Polska Sp. z o.o., Mercedes-Benz Bank Polska S.A. oraz Mercedes-Benz Ubezpieczenia Sp. z o.o. Mercedes-Benz Bank oferuje finansowanie pojazdów poprzez kredyt, leasing i wynajem długoterminowy, a także szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych. Finansowanie w Mercedes-Benz Bank wybiera ok. 40% spośród wszystkich klientów decydujących się na zakup nowego Mercedesa lub Smarta.

Oprócz klientów indywidualnych i biznesowych, Mercedes-Benz Polska współpracuje także aktywnie z firmami leasingowymi. Niemiecka firma posiada praktycznie wszystko, czego potrzeba do parku samochodowego i aby pomóc prowadzić firmę. Korzyści dla firm leasingowych to: możliwość spełnienia wytycznych firmowych dzięki najnowszym technologiom, atrakcyjne TCO oraz szeroki wybór modeli, który pozwala na dobranie odpowiednich pojazdów. Firmy leasingowe to przedsiębiorstwa sprzedające pojazdy leasingowane osobom trzecim (z możliwością wykupu lub bez niej). Samochody pozostają własnością firmy leasingowej (= leasingodawcy), są jednak użytkowane przez osobę trzecią (leasingobiorcę) w z góry określonym czasie. Leasingodawcą mogą być międzynarodowe firmy typu LeaseCos (Arval, ALD, Leaseplan, BBVA, Sixtleasing itp.) z umową DAG ISRA lub bez niej, banki bądź lokalne jednostki LeaseCos.

Mercedes PRO. Nowoczesne narzędzia do zarządzania flotą

– Do naszych samochodów użytkowych oferujemy usługi zarządzania flotą pod marką Mercedes PRO. Można wyróżnić dwa typy usług, uzależnione od modeli. Do Vito i starszego modelu Sprintera można zainstalować Mercedes PRO adapter. Natomiast do najnowszego Sprintera mamy rozbudowany pakiet usług Mercedes PRO – mówi Piotr Wójcik, marketing manager Mercedes-Benz Vans.

Dobrym przykładem rozwiązań skrojonych na miarę dla biznesu jest nowy Mercedes Sprinter, auto często wybierane przez firmy zajmujące się handlem i przewozem towarów bądź osób. Dlatego nowy Sprinter reklamowany jest jako inteligentny, interaktywny i z dostępem do usług sieciowych. Usługa Mercedes PRO connect zapewniać ma znaczący wzrost wydajności flot wszystkich rozmiarów we wszystkich sektorach. Po raz pierwszy w standardzie zastosowano tutaj najnowsze rozwiązania komunikacyjne i pakiety. Nowa generacja telematyki łączy łatwą obsługę z doskonałym oprogramowaniem samouczącym się i komunikacją pojazdu, kierowcy i firmy w oparciu o łączność LTE. Trzecia generacja Sprintera definiuje nowy standard w segmencie dużych samochodów – także pod względem digitalizacji i łączności. Bazując na wyrafinowanej infrastrukturze IT, łączy różne technologie i usługi cyfrowe w kompleksowe rozwiązanie systemowe Mercedes PRO. W ten sposób nowy Sprinter generuje wyjątkową wartość dodaną i staje się dla klientów samochodów dostawczych integralną częścią całego łańcucha wartości. Upraszcza prace administracyjne związane z zarządzaniem flotą, pojazdami i kierowcami poprzez stałe, zdalne połączenie sieciowe pojazdu z menedżerem floty. Podstawę stanowią cyfrowe usługi Mercedes PRO connect w połączeniu z Narzędziem do zarządzania pojazdami i specjalnie opracowaną aplikacją dla kierowców. Szczególną wygodę obsługi zapewnia MBUX – zupełnie nowa generacja telematyki Sprintera – pionier w sektorze furgonów.

Nowoczesne rozwiązania komunikacyjne

Mercedes PRO connect łączy nowego Sprintera i jego kierowców z menedżerem floty, upraszczając i automatyzując zarządzanie flotą samochodową. Wśród zalet systemu opartego na wbudowanym w samochód module komunikacyjnym LTE można wymienić takie jak: zminimalizowanie przestojów dzięki proaktywnemu zarządzaniu eksploatacją i naprawami czy dostęp do przejrzystych danych do celów analizy biznesowej. Stałe, zdalne połączenie dla klientów flotowych, od małych firm handlowych po klientów kluczowych, łączy menedżera floty ze wszystkimi pojazdami i kierowcami floty. Umożliwia to zarządzanie wykorzystaniem pojazdów i odpowiednią alokacją kierowców, a także uzyskiwanie informacji o pojeździe, takich jak: lokalizacja, poziom paliwa i kluczowych płynów lub terminy zbliżających się przeglądów w czasie rzeczywistym.

Znacznie zmniejsza to nakład pracy menedżerów flot, kontrolerów, dyspozytorów i kierowców. W momencie wprowadzenia na rynek nowego Sprintera w ramach Mercedes PRO connect będzie dostępnych osiem pakietów wartości dodanej z rozwiązaniami łącznościowymi.

Usługi Mercedes PRO connect pozwalają na bardziej opłacalne wykorzystanie pojazdów. Prace serwisowe i eksploatacyjne można planować we właściwym czasie i wykonywać je bardziej efektywnie. Rezultatem jest maksymalna dostępność pojazdu. Jeżeli mimo to pomoc w drodze będzie konieczna, klienci otrzymają ją bardzo szybko. Mercedes PRO connect wspomaga menedżerów floty, oferując im bieżący obraz sytuacji na drodze, uwzględniając wszystkie pojazdy będące w trasie i pomagając w ich planowaniu szybko i elastycznie. Dzięki tym usługom można w każdej chwili sprawdzić lokalizację, status pojazdu oraz warunki drogowe. Takie elastyczne podejście do zarządzania flotą może zoptymalizować wykorzystanie floty, a tym samym poprawić wydajność firmy w znaczący sposób. Istotne informacje, takie jak dane o ruchu drogowym przekazywane w czasie rzeczywistym, zawsze aktualne mapy oraz różne funkcje multimedialne i nawigacyjne pomogą znaleźć najlepszą drogę do celu.

Cyfrowe zapisy i obsługa pojazdu za pomocą smartfona

Ważne dane dotyczące pokonanych tras w ramach floty są szybko dostępne. Na przykład wszystkie informacje o ukończonych kursach są przechowywane w pamięci i mogą być dostępne dla menedżera floty na potrzeby analiz biznesowych i podatkowych. Pomaga to zoptymalizować wykorzystanie samochodów, a także rozdzielać podróże służbowe od prywatnych. Niektórymi funkcjami pojazdu można sterować zdalnie. Nawet jeśli pojazd nie jest widoczny, możliwe jest sprawdzenie, czy drzwi lub elektrycznie sterowane szyby są zamknięte. W zależności od konfiguracji pojazdu dostępne jest także programowanie ogrzewania postojowego bezpośrednio z aplikacji w telefonie kierowcy. Z użyciem interfejsu danych samochody dostawcze Mercedes-Benz można zintegrować z już istniejącymi systemami zarządzania flotą stosowanymi przez klientów. Zapewnia to przejrzysty przegląd całej floty wraz z najważniejszymi informacjami o pojazdach, nawet jeśli zawiera różne marki pojazdów. Odpowiednie dane mogą być przetwarzane dla różnych pojazdów.

Większa jakość i wydajność w transporcie pasażerów

Dostępność powyższych pakietów Mercedes PRO connect zwiększa potencjał i wydajność dla wielu sektorów biznesowych. Na przykład operatorzy shuttle busów mogą elastycznie reagować na różne, często nieprzewidziane sytuacje: kiedy centrala otrzyma zlecenie transportowe, menedżer floty może od razu sprawdzić, który pojazd jest aktualnie w pobliżu klienta. Wiadomość przesłana na telefon kierowcy poinformuje kierowcę, dokąd i kiedy podjechać. Konkretna lokalizacja może zostać wysłana z aplikacji Kierowcy do MBUX. Jeżeli kierowca opuszcza pojazd, przepływ informacji nadal się utrzymuje. Dostęp do tych danych jest możliwy również przez smartfon. Gdy poziom paliwa jest niewystarczający, by zrealizować zbliżające się zadanie, funkcje nawigacyjne dostarczają informacji o stacjach benzynowych w drodze do klienta, w tym o aktualnych cenach paliwa. Informacje o ruchu drogowym sugerują na bieżąco alternatywne trasy, jeśli te standardowe są przeciążone w godzinach szczytu, a aktualne informacje o ruchu drogowym są automatycznie włączane do wskazówek dotyczących trasy. Podczas przewozu pasażerów hotspot WLAN udostępni internet w samochodzie tak, aby podróż była możliwie przyjemna i efektywna (w zależności od lokalnej dostępności). Po zakończeniu podróży menedżer floty może zobaczyć wszystkie szczegóły w cyfrowym dzienniku kierowcy. Zapewnia to przejrzystość operacji dla każdego pojazdu. Ponadto menedżer może korzystać z wydajnej analizy stylu jazdy, aby sprawdzić, czy kierowca wykorzystuje pełny potencjał ekonomiczny nowego Sprintera. Jeśli nie, może wskazać kierowcy możliwe sposoby poprawy stylu jazdy.

Elastyczne reakcje w sektorze przesyłek 

W sektorze CEP menedżerowie flotowi i kierowcy napotykają na nieco inne wyzwania. Z jednej strony wymagana jest maksymalna elastyczność, ale z drugiej także maksymalna wydajność i niezawodność. Po przyjęciu zlecenia za pomocą Narzędzia do zarządzania pojazdami można przesłać szczegóły dostawy wraz z adresem i danymi kontaktowymi klienta bezpośrednio do telefonu komórkowego. Kierowca może z kolei wytyczyć trasę przejazdu w oparciu o aktualne warunki drogowe, przekazując ją do MBUX jednym kliknięciem w aplikacji. Operatorzy CEP korzystają również z analiz, które są możliwe dzięki cyfrowemu dziennikowi kierowcy. Za pomocą analizy stylu jazdy można porównać charakter jazdy różnych kierowców, co motywuje to...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy