Brak wyników

Mobilność

26 listopada 2019

NR 9 (Październik 2019)

Polscy przedsiębiorcy doceniają samochody poleasingowe - kupuje je już co piąta firma z sektora MŚP!

0 510

Z roku na rok rozwiązania takie jak leasing czy wynajem długoterminowy samochodów cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Pojazdy finansowane w ten sposób po zakończeniu kontraktów często trafiają na rynek sprzedaży wtórnej, stając się łakomym kąskiem dla klientów indywidualnych i firm z sektora MŚP. O tym, dlaczego w ostatnich latach samochody poleasingowe cieszą się tak dużą popularnością, rozmawiamy z Bartoszem Olejnikiem, dyrektorem sprzedaży i marketingu w Carefleet S.A., jednej z czołowych na polskim rynku firm specjalizujących się w finansowaniu i zarządzaniu pojazdami.

 

MŚP Biznes: Coraz większa liczba pojazdów poleasingowych na polskim rynku to samochody po zakończonych umowach wynajmu długoterminowego. Czy mógłby Pan na wstępie wyjaśnić, na czym właściwie polega to rozwiązanie?

Bartosz Olejnik: Wynajem długoterminowy to model użytkowania samochodów, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością w polskich firmach. Korzystający z tego rozwiązania przedsiębiorcy w ramach stałej, atrakcyjnej opłaty miesięcznej mają zapewnione finansowanie pojazdów oraz dostęp do szeregu usług dodatkowych związanych z ich obsługą, w tym m.in. serwisowania, sezonowej wymiany i przechowywania opon, Assistance czy ubezpieczenia. Umowy podpisywane są na okres od 12 do 48 miesięcy, ale w Carefleet zawsze dajemy możliwość modyfikacji warunków kontraktu w trakcie jego trwania. Po zakończeniu umowy klient decyduje, czy chce wykupić użytkowane auto, czy oddaje je i wymienia na nowy pojazd. Zdane samochody trafiają na rynek sprzedaży wtórnej, gdzie jako pojazdy poleasingowe chętnie nabywane są przez klientów indywidualnych i firmy z sektora MŚP.

Rynek pojazdów używanych w Polsce jest bardzo duży i zróżnicowany, jednak zakup samochodu „z drugiej ręki” wciąż często przypomina grę na loterii. Czym wyróżniają się auta poleasingowe na tle dostępnej w naszym kraju oferty samochodów używanych! 

BO: Rzeczywiście, duża część dostępnych w Polsce samochodów „z drugiej ręki” to auta z prywatnego importu zagranicznego, pochodzące najczęściej od nieznanych dostawców. W przypadku zakupu tego typu pojazdów mocno utrudniona, a w niektórych sytuacjach wręcz niemożliwa jest weryfikacja ich rzeczywistego przebiegu czy historii serwisowej. Zupełnie inaczej jest w przypadku samochodów poleasingowych, których zakup jest całkowicie bezpieczny. Korzyści z zakupu tego rodzaju pojazdów jest wiele – mówimy w tym przypadku o wiarygodnym pochodzeniu, czy też pełnej historii serwisowej i naprawach wykonywanych w sprawdzonych serwisach, zgodnie z technologią przewidzianą przez producentów. Dodatkową zaletą samochodów tego typu jest ich duże zróżnicowanie pod względem marek, modeli czy wyposażenia. Na rynek wtórny trafiają bowiem zarówno pojazdy osobowe – w tym m.in. luksusowe auta klasy Premium – jak też samochody dostawcze. W związku z tym, że umowy najmu czy leasingu są zawierane na krótszy okres niż miało to miejsce jeszcze parę lat temu, oferta centrów sprzedaży samochodów pokontraktowych i poleasingowych obfituje w coraz nowsze pojazdy, w tym również roczne i dwuletnie.

Carefleet S.A. jest jedną z czołowych na polskim rynku firm specjalizujących się w wynajmie długoterminowym. Jak Państwo przygotowują samochody po zakończonych kontraktach do sprzedaży na rynku wtórnym? 

BO: W Carefleet S.A. przed skierowaniem samochodów pokontraktowych do sprzedaży przede wszystkim poddajemy je wnikliwej ocenie rzeczoznawcy, dzięki czemu wszystkie istotne informacje na temat ich stanu są udostępniane potencjalnym nabywcom. Dla kupujących dużą wartością jest możliwość zapoznania się z opinią niezależnego specjalisty na temat konkretnego samochodu, co gwarantuje większą pewność zakupu. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy poszukujący kilkuletnich aut na rynku wtórnym mają możliwość nabycia samochodu z „pewnego źródła”, co w przypadku pojazdów używanych jest bardzo istotnym elementem. Firma Carefleet S.A. ma w swojej ofercie aut pokontraktowych zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze większości marek dostępnych na polskim rynku. Sprzedajemy je w naszych stacjonarnych Centrach Sprzedaży w Magnicach, Ożarowie Mazowieckim oraz w Piasecznie pod Warszawą, a także na aukcjach internetowych oraz w serwisach, takich jak poleasingowe.pl czy otomoto.pl. Nabywcy kupują od nas auta ze środków własnych, w coraz większym stopniu korzystają również z dedykowanej, specjalnej oferty finansowania.

Carefleet S.A. cyklicznie zleca badania dotyczące preferencji sektora MŚP w odniesieniu do samochodów służbowych. Jakie pł...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy