Brak wyników

Mobilność

8 maja 2019

NR 6 (Kwiecień 2019)

Przerwane syzyfowe prace - Renault najbardziej pożądane wśród przedsiębiorców

385

Od blisko dekady nieprzerwanie na szczycie list sprzedaży pojazdów użytkowych była marka Fiat Professional. Drugie miejsce zajmowała marka Renault, która sukcesywnie budowała nie tylko portfel nowych klientów, ale i portfolio usług okołosprzedażowych oraz rozwijała sieć kontrahentów oferujących zabudowy specjalistyczne. Od wielu lat Renault toczyło walkę o wynik sprzedaży. Aż do 2018 r., gdy syzyfowe pracy zostały zakończone sukcesem.

Lider sprzedaży

Ubiegły rok okazał się przełomowy dla dywizji pojazdów dostawczych francuskiego producenta samochodów. Po latach boju o status lidera udało się zrzucić Fiata z najwyższego stopnia podium. Renault odrobiło perfekcyjnie zadanie z budowania zainteresowania ofertą i marką, która nie opiera się tylko i wyłącznie na batalii na argument „kto sprzeda samochód tajniej”. Po pierwsze marka stworzyła kilkaset autoryzowanych punktów Renault PRO+ w całej Europie. To jednostki wyspecjalizowane w doborze pojazdów użytkowych dla najbardziej wymagającego biznesu – od wersji cargo, przez zabudowy kurierskie, warsztatowe po ekstremalne realizacje. Nieustanne rozwijanie kontraktów Renault z podmiotami specjalizującymi się w budowaniu „firm na kołach” skutkuje oferowaniem polskim przedsiębiorcom rozwiązań niespotykanych u konkurencji. 

Po drugie, Renault przygotowało bardzo dobrą propozycję finansową, która sprawia, że już od 1285 zł/miesiąc można użytkować nowego Renault Mastera lub też od 1171 zł/miesiąc realizować zlecenia dzięki nowemu Renault Traficowi. Biorąc pod uwagę wymagania firm dotyczące uproszczonych formalności, przewidywalności i elastyczności, propozycja Renault w kontekście aut dostawczych to absolutna ekstraklasa w Polsce. Po trzecie, producent aut znad Sekwany zadbał o to, aby zabezpieczyć ludzi biznesu absolutną mobilnością i zaoferować szczelny kordon produktów posprzedażnych, które to gwarantują bezpieczeństwo transportowe, a zatem i finansowe firmy. Easy Service PRO – przeglądy i przedłużona gwarancja, czy Easy Mobility – zastępcze auto dostawcze w razie awarii lub dłuższego unieruchomienia pojazdu właściwego, to tylko dwa kluczowe elementy całego spektrum propozycji najchętniej wybieranej marki pojazdów 
użytkowych w Polsce. 

Mistrz transformacji

Renault to mistrz transform...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy