Brak wyników

Liderzy biznesu

13 października 2018

NR 2 (Czerwiec 2018)

SAP także dla MŚP Prawda to czy mit?

0 600

Rozmawiamy z Anną Jagodzińską, SAP Business One Channel Sales ManagerSAP Polska

Niewiele firm ma świadomość, że SAP ma w swoim portfolio oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Na rynku nie jesteśmy od wczoraj. W 2017 r. SAP Business One obchodził 15-lecie obecności w Polsce. Na świecie mamy ponad 60 tysięcy klientów, z czego publicznie dostępnych jest prawie 3000 referencji. Mimo to wokół SAP Business One krąży sporo mitów. Jednym z nich jest twierdzenie, że rozwiązanie jest drogie i skomplikowane, a wdrożenie trwa wieki. Na szczęście mamy Klientów, którzy są najlepszym dowodem na to, że to nieprawda. Rozwiązanie jest konkurencyjne cenowo wobec lokalnych dostawców, ponadto intuicyjny interfejs pomaga użytkownikowi bardzo szybko się wyszkolić. Wdrożenie trwa średnio trzy miesiące. Kolejny mit mówi o tym, że na rozwiązania SAP stać tylko gigantów. To opinia, która odnosi się do początków ERP w Polsce, dziś mająca niewiele wspólnego z rzeczywistością. Pamiętajmy, że obecnie 80% firm korzystających z rozwiązań SAP to właśnie MŚP.

Nie boicie się lokalnej konkurencji?

Nasi konkurenci podnoszą często argument, że system SAP Business One nie został opracowany w Polsce. Dla nas międzynarodowość rozwiązań SAP jest atutem. Mamy doświadczenia zebrane w 170 krajach, gdzie jest używany. W 44 krajach SAP jest zlokalizowany – oznacza to nie tylko przetłumaczenie treści, ale także dostosowanie do wymogów obowiązującego lokalnie prawa. Dlaczego to tak ważne? Wielu z naszych klientów rośnie i rozwija się razem z nami. Wyobraźmy sobie sytuację, w której firma z Polski otwiera siedzibę/fabrykę na Węgrzech. Mamy wówczas dostępne od ręki rozwiązanie, a co więcej – dostęp do współpracy z lokalnym partnerem znającym miejscowe realia oraz system. Lokalni gracze nie mają takiej możliwości. 

Co więcej, w cenie produktu są raporty JPK oraz dostosowanie do RODO. Nie mówiąc już o wersji mobilnej – także w cenie licencji.

SAP Business One to system ERP z wieloletnią obecnością na rynku – czy macie coś nowego do zaoferowania?

SAP Business One to rozwiązanie, które nie przestało się rozwijać. Co roku publikujemy plan rozwoju produktu na kolejne pięć lat.

Mówiąc o innowacjach – mało kto wie, że to właśnie SAP Business One był pierwszym systemem postawionym na SAP HANA. Dzięki temu nawet najmniejsze przedsiębiorstwa otrzymują wgląd w czasie rzeczywistym w krytyczne dane, dzięki którym mogą podejmować trafniejsze decyzje na bieżąco. Kolejną innowacją, którą kochają nasi klienci, jest platforma zdalnego wsparcia, zwana RSP. Są to proaktywne usługi zdalne, które monitorują oraz kontrolują na bieżąco stan systemu po stronie klienta. Jest to system, co do którego mamy duże plany. Powoli odchodzimy od nazewnictwa ERP, a zaczynamy nazywać SAP Business One platformą biznesową, którą rzeczywiście jest.

Każde MŚP jest inne i potrzebuje określonych funkcji wynikających ze specyfiki swojej działalności i branży. Nasi partnerzy handlowi opracowali do tej pory ponad 500 rozwiązań branżowych, dedykowanych dla 18 sektorów i nadal rozbudowują ofertę dodatkowych rozwiązań rozszerzających możliwości SAP...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy