Dołącz do czytelników
Brak wyników

Skandynawska perfekcja – Volvo S90

Artykuły | 13 października 2018 | NR 2
102

Volvo wyniosło produkcję samochodów do rangi rzemiosła i sztuki. Spotykany od kilku lat nowy język projektowy w autach „made 
by Sweden” jest nowoczesny, przejrzysty i reprezentuje ponadczasową kategorię piękna wzornictwa przemysłowego. Limuzyna S90 
stoi na czele całej dumnej rodziny modeli zaliczanych do kategorii najpiękniejszych i najbezpieczniejszych samochodów na świecie.

Wizja luksusu w oczach Volvo to przede wszystkim nienachalne i skryte na pierwszy rzut oka piękno. S90 wychodzi z cienia, staje się dynamiczną limuzyną, w innym przypadku komfortowym schronieniem lub mobilnym biurem wyłącznie na jasne żądanie kierowcy lub pasażera. Auto nie epatuje technologią, nie ocieka sportowymi akcentami czy nie onieśmiela luksusowym blichtrem. Projekt i wykonanie zrealizowane są niezwykle kunsztownie, wręcz artystycznie.

Sylwetka S90 jest prosta, przysadzista i wyrazista. Pięknego tego auta widać nie tylko w prostych liniach, ale i ogólnej kompozycji. Profil zachwyca, ale to, co zapiera dech w piersiach, to przedni i tylny pas. Inżynierowie z Goëteborga potrafili pięknie narysować strefę słupka C oraz bagażnika, wieńcząc auto naprawdę eleganckim tyłem. Tam, gdzie gros projektów klasy premium po prostu razi niechlujnością i pośpiechem, Volvo organizuje sekcję, od której projektanci dopiero zaczynali tworzenie z wielką werwą. Front samochodu budzi respekt, jest mocarny, tak, jak na limuzynę klasy premium przystało.

LED-owe reflektory w charakterystycznym kształcie młota Thora w połącz...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "MŚP Biznes"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy