Brak wyników

Human resources

19 grudnia 2019

Startupy z akceleratora People Power chcą odmienić branżę HR

0 801

Zespół akceleratora People Power wybrał już startupy do pierwszej edycji programu akceleracji Work & HR Tech. Szansę na rozwój otrzymało sześć firm: Competence.zone, Emplito.com, IntroView, Preeshare, Teamworkbuzz oraz Qalcwise.
 

Rozwiązanie Emplito wykorzystuje podejście machine learning do automatyzacji selekcji CV adekwatnych do kryteriów oczekiwań na rekrutowanym stanowisku. Competence.zone to platforma rozwojowa, która ułatwia rozwój kompetencji, realizację ścieżek kariery lub onboarding pracownika. IntroView korzysta z siły wideorekrutacji - dzięki niej rekruter zamiast czytania CV - przegląda, słucha i ocenia nagrane wideoodpowiedzi wielu kandydatów na zadane pytania. A kandydat może odpowiedzieć na ofertę pracy z dowolnego miejsca na świecie przy wykorzystaniu smartfona. Z kolei Preeshare ułatwia wyrażanie uznania i docenienie kogoś za wykonywaną pracę. W podobnym obszarze rozwija się Teamworkbuzz, angażując pracowników do dzielenia się natychmiastowym feedbackiem. Ostatni z zespołów Qalcwise umożliwia natomiast proste tworzenie własnych aplikacji biznesowych, w których realizowany będzie określony przez klienta proces.

Wyzwania partnerów korporacyjnych

Założenia programu akceleracyjnego w krótkim okresie czasu skupiają się na wdrożeniu pilotażowym danego rozwiązania w korporacji i zweryfikowaniu proponowanego modelu (z nadzieją na wdrożenie komercyjne). W długim okresie czasu program zakłada weryfikację poszczególnych elementów modelu biznesowego w oparciu o współpracę z mentorami i klientami. Partnerami programu są Play, Nationale Nederlanden oraz Philip Morris International. Każda z tych firm określiła obszary zainteresowa...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy