Brak wyników

Liderzy biznesu

4 marca 2019

NR 5 (Luty 2019)

Stawiamy na maksymalnie praktyczny sposób przekazywania wiedzy

0 542

„MŚP Biznes” w rozmowie z Małgorzatą Cybulską, doradcą edukacyjnym z Akademii Leona Koźmińskiego.

Akademia Leona Koźmińskiego to jedna z najbardziej rozpoznawalnych uczelni wyższych w Polsce. Jaką historię i dorobek ma za sobą ta szanowana instytucja?

Małgorzata Cybulska: Akademia Leona Koźmińskiego jest niepubliczną szkołą wyższą o szerokim profilu biznesowym, posiadającą pełne uprawnienia akademickie. Nasza uczelnia to instytucja o ustabilizowanej pozycji na rynku, ceniona przez absolwentów i ich pracodawców. Ale oczywiście nie zatrzymujemy się i nie osiadamy na laurach, wciąż się rozwijamy i angażujemy w nowe obszary wiedzy i nauki. Oferujemy wszystkie rodzaje studiów, a więc I i II stopnia, podyplomowe, MBA oraz III stopnia, czyli doktoranckie.

O tym, jak wysoki poziom nauczania oferuje Akademia, świadczą liczne nagrody i wyróżnienia. Jednym z nich jest m.in. znalezienie się w zestawieniu Najlepszej szkoły biznesu w Europie Środkowej według „Financial Times” (Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 64. miejsce jako jedna z dwóch polskich szkół w zestawieniu). Od 19 lat Akademia zajmuje także pierwsze miejsce w zestawieniu Najlepszej niepublicznej szkoły wyższej w Polsce według rankingu „Perspektyw”.

Powodem do satysfakcji jest także wysokie miejsce Akademii Leona Koźmińskiego w ogólnym zestawieniu wszystkich polskich uczelni akademickich, w którym od lat zwyciężają największe i najstarsze uniwersytety – Warszawski i Jagielloński. Tu Koźmiński zajął 12. miejsce, na równi ze Szkołą Główną Handlową i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, awansując w ciągu ostatnich 3 lat o 12 pozycji.

Wasza bogata oferta studiów obejmuje także studia podyplomowe, wspomniane MBA, ale i szkolenia. Do kogo są one skierowane?

MC: Obecnie oferujemy około 70 szkoleń biznesowych, które podzieliliśmy na różne obszary. Wszystko zależy od obszaru, w jakim uczestnik chce się rozwijać, zdobywać, ugruntować wiedzę lub ją usystematyzować. Proponujemy poszerzanie wiedzy z zakresu: zarządzania, sprzedaży, negocjacji i relacji w biznesie, prawa, finansów, zarządzania projektami, marketingu i social mediów, psychologii i rozwoju osobistego, szkolenia w języku angielskim, HR-u, prowadzimy również Szkołę Letnią oraz spotkania zamknięte tzw. In Company przygotowywane na konkretne zamówienie firm, uwzględniające specyfikę branży czy dodatkowe, szczególne wymagania klienta. Większość stanowią jednak szkolenia dla klientów indywidualnych, na które może się zapisać każdy zainteresowany danym tematem.

Na świecie istnieją trzy najważniejsze akredytacje przyznawane uczelniom biznesowym – EQUIS, AMBA i AACSB. Są to tak zwane trzy korony, o których zdobycie ubiegają się najlepsze szkoły wyższe. Na świecie jest tylko 87 uczelni (spośród ponad 13 600), które posiadają wszystkie trzy akredytacje, a wśród nich Akademia Leona Koźmińskiego. Pracodawcy, którzy zatrudniają absolwentów uczelni, która otrzymała tej klasy akredytacje, mają pewność, że kandydaci posiadają gruntowną wiedzę i umiejętności pozwalające roztropnie i skutecznie realizować powierzone zadania.

Jednym z oferowanych przez Was szkoleń jest Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością. To stosunkowo nowe szkolenie. Kto może z niego skorzystać?

MC: Jest to pierwsze w Polsce profesjonalne szkolenie dla fleet managerów i osób odpowiedzialnych za flotę w firmie. Oferujemy unikalny, autorski program, który powstał dzięki współpracy ekspertów Akademii Leona Koźmińskiego, Total Fleet Solutions oraz doświadczonych specjalistów w zakresie profesjonalnych szkoleń na brytyjskim rynku flotowym. Jest ono dedykowane firmom i osobom, których celem jest nabycie m.in.: kwalifikacji niezbędnych dla profesjonalnej kadry zarządzającej jednym z najbardziej kosztowo twórczych obszarów w firmie, umiejętności efektywnego zarządzania i nadzoru nad polityką flotową, nad procesami wewnętrznymi i zewnętrznymi w celu zaspokajania potrzeb firmy związanych z szeroko pojętą mobilnością, wiedzy niezbędnej do identyfikacji potrzeb firmy w obszarze zarządzania flotą, a także w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych i likwidacji szkód.

Program został tak skonstruowany, aby zapewnić wysoki poziom kompetencji i wiedzy w kluczowy...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy