Brak wyników

Szef wśród limuzyn – Audi A6

Artykuły | 4 stycznia 2019 | NR 4
143

Klasa biznes firmowych samochodów reprezentacyjnych nigdy nie wyglądała tak kusząco jak dziś. Dzieje się to za sprawą Audi A6, które prezentuje eleganckie kształty, zachwyca dynamiką i fascynuje najnowszą technologią.

Na rynku od kilku miesięcy obecna jest już ósma generacja legendarnej i ponadczasowej limuzyny spod znaku czterech pierścieni. Klasyczna elegancja oraz prestiżowy minimalizm ujmą każdego przedsiębiorcę, który chce użytkować pojazd z najwyższej półki. Audi reprezentuje klasyczny styl w projektowaniu samochodów, wzbogacony o spersonalizowane systemy wsparcia kierowcy, liczne udogodnienia z zakresu connectivity, a także najwyższą precyzję prowadzenia wspartą nowoczesnymi jednostkami napędowymi, spełniającymi rygorystyczne normy emisji. 

Nowe Audi A6 onieśmiela – 4939 mm długości i 2924 mm rozstawu osi gwarantuje przestronność wnętrza, komfort podróżowania oraz 530 l przestrzeni w ustawnym bagażniku. Z myślą o absolutnym komforcie podróżowania najnowszy model Audi wyposażono w wygodne fotele regulowane elektronicznie w kilku płaszczyznach z opcją masażu, wentylacji i ogrzewania. Podczas jazdy o nasz nastrój zadba eleganckie oświetlenie wnętrza ambiente z szeroką możliwością regulacji kolorów. Z pakietem Air Quality, za naciśnięciem jednego przycisku całe wnętrze wypełnia subtelny i przyjemny zapach. Powietrze docierające wraz zapachem do kabiny pojazdu jest najpierw gruntownie oczyszczane przez specjalny filtr, 
a później dodatkowo jonizowane, by jeszcze bardziej poprawiła się jego jakość. 

Audi A6 zostało zaprojektowane z myślą o nowoczesnych przedsiębiorcach, osobach ceniących wykończenie wysokiej jakości w połączeniu z niesamowicie dobrze zaprojektowaną i otaczającą nas ze wszystkich stron elektroniką. Projekt kokpitu i systemów multimedialnych wyznacza nowe standardy w klasie topowych limuzyn. Głównym elementem designe’u konsoli centralnej są dwa ekrany dotykowe o wysokiej rozdzielczości – górny o przekątnej nawet 10,1 cala, dolny o przekątnej 8,6 cala. Zapewniają one intuicyjną obsługę dotykową – jak w smartfonie, dzięki kombinacji akustycznego i haptycznego potwierdzenia wybranych opcji.

Z poziomu wyświetlacza górnego kierowca może zawiadować systemami infotainment. Dolny wyświetlacz, umieszczony na konsoli tunelu środkowego, służy do obsługi klimatyzacji i funkcji uprzyjemniających podróż oraz do wprowadzania tekstu. W ramach intuicyjnego systemu MMI touch response możliwe jest inteligentne spersonalizowanie układu wyświetlania treści. W pamięci ustawień komputera można zapisać aż siedmiu kierowców, definiując dla każdego z nich oddzielne parametry, a jest ich ponad 400. Dzięki intuicyjnej i logicznej strukturze systemu korzystanie z niego jest bajecznie proste. Nowoczesny system obsługi głosowej umożliwia wchodzenie w interakcję z samochodem, który realizuje polecenia 
kierowcy, rozumiejąc mowę potoczną i pełniąc rolę mobilnego asystenta.

W komplecie z nawigacją MMI Navigation plus, samochód wyposażany został w wirtualny...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy