Brak wyników

Uwydatnia piękno miasta – nowy VW Polo

Artykuły | 4 marca 2019 | NR 5
0 555

To nieprawda, że miejskie kompakty przechodzą do lamusa i stają się bezużyteczne z uwagi na dynamicznie rosnącą popularność wszelakiej maści segmentów SUV i crossover. Volkswagen udowadnia, że niewielki, zwinny i nowocześnie wyposażony samochód o miejskim przeznaczeniu potrafi zwrócić na siebie uwagę, a przy bliższym poznaniu zachwycić.

 

Legenda Volkswagena Polo trwa już od ponad 40 lat. Obecnie na rynku oferowana jest szósta generacja tego zwinnego i dynamicznego miejskiego zawadiaki, co potwierdza tytuł Światowego Miejskiego Samochodu Roku (2018). Najnowsze Polo wydoroślało, jednak nie straciło nic ze swojej przebojowości kreślonej przede wszystkim przez wymagania klientów, potrzebujących auta zwinnego, oryginalnego i nowoczesnego.

Klasyczna linia

Volkswagen Polo został zaprojektowany, aby rysami nawiązywać do klasycznych linii marki Volkswagen, jednak zyskał nowe przetłoczenia na masce, pięknie zaprojektowany przedni pas reflektorów i osłon oraz ładnie ukształtowany tył. Auto jest spójne i zwarte, co nadaje mu lekkości i kompaktowej charakterystyki, tak potrzebnej w ciasnych urbanistycznie przestrzeniach. 

Z zewnątrz może nie jest to najbardziej kolorowy ani nad wyraz odważny projekt. Jednak w tym kontekście Polo jest idealnie wyważone, zapewnia właścicielowi balans pomiędzy biznesową zachowawczością a młodzieńczym indywidualizmem. Szerokie możliwości personalizacyjne pomogą dobrać kolorystykę różnych elementów nadwozia w taki sposób, aby dopasować pojazd do naszego gustu.

Wnętrze nowego Volkswagena Polo absolutnie zniewala jak na tę klasę pojazdu. Pięknie poprowadzone linie między różnymi rodzajami materiałów na desce rozdzielczej, które okalają centralny dotykowy ekran schowany za dużo większą szklaną osłoną, nadają prestiżowego sznytu w aucie, po którym nie spodziewamy się tak wyrafinowanych i dopracowanych realizacji. Przed kierownicą nie znajdziemy ju...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy