Brak wyników

Zarządzanie sprzedażą

8 maja 2019

NR 6 (Kwiecień 2019)

Wsłuchiwanie się w głos klienta

0 639

Statystyki są nieubłagane – wg danych firmy Small Business Trends, LLC aż 97% kupujących szuka opinii o firmie przed zakupem*. Świadczy to o tym, że głos klienta jest jednym z decydujących, jeśli nie najważniejszym czynnikiem, który może wpłynąć na przyszłość naszego biznesu. Do polskich przedsiębiorców powoli zaczyna docierać to, jak wielkie znaczenie mają opinie kupujących.

Ta kwestia przez wiele lat była bardzo zaniedbywana, a czasem wręcz nie istniała w świadomości sprzedawców czy usługodawców. W dobie prosumenta, czyli świadomego, zaangażowanego w produkt konsumenta, warto wykorzystać jego głos, aby zadbać o promocję swojej firmy.

Dialog z klientem

Ale co zrobić, aby opinie były zawsze przychylne, a klient zadowolony? Przecież zdarzają się sytuacje, kiedy mimo naszych najszczerszych chęci coś pójdzie nie tak. Wystarczy, że firma kurierska nie dostarczy produktu na czas, artykuł ulegnie uszkodzeniu bądź po prostu klient nie jest do końca usatysfakcjonowany jakością produktu lub wykonanej usługi. Według różnych danych jedna negatywna opinia może zniechęcić do zakupu od 7 do 14 osób. Bez względu na to, która z liczb najbardziej odpowiada rzeczywistości i tak nie warto ryzykować – w takich sytuacjach na pewno nie powinniśmy milczeć, a tym bardziej usuwać nieprzychylnych komentarzy. Jak wiadomo, w internecie nic nie ginie i takie działanie może spowodować kryzys marki w social mediach. Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie dialogu z klientem. Rozmawiając, pokazujemy, że zależy nam na jego pozytywnym odbiorze i wyjaśnieniu nieporozumienia. W takim przypadku, jedną z możliwości, z której od niedawna może skorzystać każdy przedsiębiorca, jest nowe narzędzie do zarządzania wizerunkiem firmy w sieci – TrustMate.io. 

– Od początku prac programistycznych przyświecał nam jeden główny cel, aby stworzyć najlepsze na rynku narzędzie, które zmieni sposób, w jaki firmy i klienci rozmawiają ze sobą. Szczególnie istotna jest dla nas obustronna korzyść każdej transak...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy